Back to top
Obraz
Efektywna nauka języka obcego? Tylko metodą sita!
Przeczytasz w
3 minut
Relaks i Nauka
Autor
SITA

Efektywna nauka języka obcego? Tylko metodą sita!

Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz na cel – sentencja wypowiedziana przez Owidiusza pokazuje, że jeżeli do czegoś dążymy, warto zawsze określić i cały czas pamiętać, co chcemy osiągnąć. Często, podejmując działanie, zapominamy o wyznaczeniu sobie konkretnego, realnego celu, do którego chcemy dojść. Podobnie jest przy nauce języków obcych. Czy wieloletnia edukacja gwarantuje płynne komunikowanie się? Niekoniecznie. Swobodę w mówieniu możemy osiągnąć dzięki metodzie SITA.

„Czy potrafimy rozmawiać w języku, którego się uczymy i deklarujemy, że go znamy? Badania pokazują, że aż 62% Polaków w wieku 25-64 lat zna przynajmniej jeden język obcy. Jednak biegłe i płynne posługiwanie się nim w mowie wskazało jedynie 17% badanych. Dlaczego tak się dzieje?”

Polacy uczą się języków obcych długo i wytrwale, ale niekoniecznie efektywnie. Średnio poświęcamy na naukę języków niemalże 11 lat. Uczymy się w szkole, uczęszczamy na różne kursy, zdajemy egzaminy certyfikujące… Problem w tym, że tradycyjne metody nauczania kładą zbyt duży nacisk na poprawność gramatyczną. A przecież podstawowym celem nauki języka obcego jest swobodna komunikacja, przede wszystkim w rozmowie. Na aktywizowaniu do mówienia skupia się metoda SITA.

Metoda SITA stawia na mówienie

SITA to innowacyjna metoda nauki języków obcych. Stosuje ona naprzemiennie stan odprężenia i stan aktywności, dzięki czemu łatwiej zapamiętujemy i przyswajamy wiedzę. Metoda ta jest przyjemna i efektywna – uczymy się od 3 do 5 razy szybciej niż tradycyjnie. Przyswojenie podstawowego słownictwa, które pozwoli nam swobodnie komunikować się w języku obcym, może nam zająć tylko 7 dni. Metoda SITA służy do nauki porozumiewania się – dzięki niej będziemy instynktownie i bezbłędnie wypowiadać nasze myśli. Wizyta w restauracji czy zapytanie o drogę podczas pobytu w innym kraju będą prostymi, naturalnie wykonywanymi czynnościami. Osiągniemy nasz cel: płynność w używaniu języka obcego.

SITA dla każdego

Metoda SITA przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę, jak i dla tych, które uczą się języka obcego od lat. SITA niweluje barierę językową – jest dla nas dobrym rozwiązaniem, jeśli nasza edukacja trwa od dłuższego czasu i zamiast posiadać umiejętność płynnego rozmawiania, nadal zajmujemy się odmianą czasowników. Należy pamiętać, że w nauce języków celem powinna być swobodna komunikacja. Jeżeli tradycyjna droga nie jest efektywna, warto ją zmienić na metodę SITA.

Nowy poziom relaksu z SITA Calm!

Odkryj wszystkie korzyści płynące z dobroczynnego stanu głębokiego odprężenia.

Obraz
sita calm

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Nauka języków obcych to wspaniała przygoda, która może trwać przez całe życie. Wielu osobom możliwość obcowania z mową inną niż ojczysta sprawia mnóstwo radości. Niekoniecznie zależy im na jak najszybszym zakończeniu nauki, gdy tylko poczują, że ich poziom można uznać za komunikatywny.
Przeczytasz w
3 minut
Nauka języków obcych może być fascynującą przygodą. Pozwala przybliżyć się do kultury kraju, w którym jest on na co dzień używany, lepiej ją zrozumieć, a także spojrzeć na otaczający świat z nieco innej perspektywy. Zazwyczaj bardzo satysfakcjonujący jest etap, w którym potrafimy już swobodnie, niejako bezwiednie, odmieniać czasowniki przez osoby, nie zastanawiając się nad wymaganą końcówką fleksyjną. W takich momentach źródłem dyskomfortu bywają czasowniki nieregularne, wobec których nie można zastosować używanych już w nieuświadomiony sposób zasad, a jedynym wyjściem jest nauczenie się ich na pamięć.
Przeczytasz w
3 minut
Szybkie tempo życia, konieczność nadążania za kolejnymi zmianami, napięte grafiki i ograniczony czas na odpoczynek – to tylko kilka elementów sprawiających, że wielu z nas żyje w ciągłej niepewności, napięciu i stresie. Czynniki te mogą negatywnie oddziaływać na różne sfery życia oraz dobrostan organizmu. Odpowiedzią na narzucane przez współczesny świat nowe normy stają się różne formy poszukiwania równowagi i spowolnienia.