Back to top
Obraz
Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania
Przeczytasz w
1 minutę
Autor
SITA

Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania

Gdy rozmawiamy z innymi lub pracujemy umysłowo fale beta zwiększają swoją aktywność w naszym mózgu. Ten stan jest typowy dla naszej codzienności. Umożliwia nam koncentrację i abstrakcyjne myślenie, działając na organizm pobudzająco. Nazywane rytmem gotowości fale mózgowe beta pozwalają nam pracować efektywnie i rozwiązywać problemy.

Fale mózgowe beta – dla produktywnego działania

Częstotliwość fal beta wynosi 12-30 Hz. Fale te stanowią dla naszego mózgu regularny rytm dzienny, umożliwiając odbiór bodźców ze świata zewnętrznego, skupianie uwagi oraz myślenie. Niskonapięciowe fale beta charakterystyczne są dla stanu odprężenia z towarzyszącym mu lekkim skupieniem. Umysł pozostaje czujny, a ciało rozluźnione. Zarówno fale beta, jak i pozostałe fale mózgowe odgrywają ogromną rolę w procesie uczenia się oraz innych procesach poznawczych. Przykład wykorzystania wiedzy o nich stanowi alternatywna metoda nauki języków obcych SITA, która przynosi efekty znacznie szybciej niż w przypadku przyswajania nowego słownictwa w tradycyjny sposób.

Nowy poziom relaksu z SITA Calm!

Odkryj wszystkie korzyści płynące z dobroczynnego stanu głębokiego odprężenia.

Obraz
sita calm

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Jedną z metod przyswajania innego języka, a przede wszystkim słówek, jest wykorzystanie do tego celu fiszek. Czy rzeczywiście ten sposób pomoże Ci uczyć się szybciej i efektywniej? Jak robić to dobrze? Przeczytaj nasze podpowiedzi! 
Przeczytasz w
3 minut
Każde słowo ma swoje znaczenie. Również to, które jak przyimek jest nieodmienną i niesamodzielną częścią mowy. W przypadku hiszpańskiego zasada używania przyimków jest istotnym elementem nauki tego języka. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł! 
Przeczytasz w
3 minut
Trudno przecenić rolę, jaką nauka języka obcego odgrywa w rozwoju. Nabywanie kompetencji z tego zakresu wiąże się z licznymi zaletami już na etapie zdobywania wiedzy, a ponadto niesie za sobą szereg możliwości w nieco bardziej odległej perspektywie.