Back to top
Obraz
Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania
Przeczytasz w
1 minutę
Autor
SITA

Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania

Gdy rozmawiamy z innymi lub pracujemy umysłowo fale beta zwiększają swoją aktywność w naszym mózgu. Ten stan jest typowy dla naszej codzienności. Umożliwia nam koncentrację i abstrakcyjne myślenie, działając na organizm pobudzająco. Nazywane rytmem gotowości fale mózgowe beta pozwalają nam pracować efektywnie i rozwiązywać problemy.

Fale mózgowe beta – dla produktywnego działania

Częstotliwość fal beta wynosi 12-30 Hz. Fale te stanowią dla naszego mózgu regularny rytm dzienny, umożliwiając odbiór bodźców ze świata zewnętrznego, skupianie uwagi oraz myślenie. Niskonapięciowe fale beta charakterystyczne są dla stanu odprężenia z towarzyszącym mu lekkim skupieniem. Umysł pozostaje czujny, a ciało rozluźnione. Zarówno fale beta, jak i pozostałe fale mózgowe odgrywają ogromną rolę w procesie uczenia się oraz innych procesach poznawczych. Przykład wykorzystania wiedzy o nich stanowi alternatywna metoda nauki języków obcych SITA, która przynosi efekty znacznie szybciej niż w przypadku przyswajania nowego słownictwa w tradycyjny sposób.

Nowy poziom relaksu z SITA Calm!

Odkryj wszystkie korzyści płynące z dobroczynnego stanu głębokiego odprężenia.

Obraz
sita calm

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
6 minut
Czy wiesz, że metodą SITA możesz uczyć się dowolnych, własnych materiałów? Nagranie odpowiednio przygotowanego tekstu znacznie ułatwi pracę nad nim i zapamiętywaniem go. Obojętne, czy przygotowujesz się do egzaminu czy do publicznego wystąpienia, uczysz się roli czy utrwalasz w pamięci skomplikowane sformułowania – stosując metodę SITA, nauczysz się szybo i skutecznie.
Przeczytasz w
2 minut
Trening Jacobsona nazywany jest inaczej Progresywną Relaksacją Mięśni. Technika ta została opracowana przez amerykańskiego psychiatrę, Edmunda Jacobsona w latach 30. XX wieku. Edmund Jacobson był nie tylko psychiatrą, ale także specjalistą od chorób wewnętrznych na Uniwersytecie w Chicago. Twierdził on, że „zaniepokojony umysł nie może istnieć w zrelaksowanym ciele”. Metoda, którą stosował w terapii, mówiąc w skrócie, polega na stopniowym rozluźnianiu całego ciała. A rozluźnione i odprężone ciało pozytywnie wpływa na umysł.
Przeczytasz w
3 minut
Pytania pośrednie w języku angielskim stosowane są bardzo często w codziennej rozmowie. Właściwie niegrzeczne jest zadawanie pytań wprost. Jeżeli zależy nam na tym, żeby dobrze wypaść i nawiązać pozytywny kontakt, a przede wszystkim, żeby uzyskać odpowiedź, powinniśmy włączyć pytania pośrednie do użytku jak najszybciej i stosować je jak najczęściej.