Back to top
Obraz
Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania
Przeczytasz w
1 minutę
Autor
SITA

Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania

Gdy rozmawiamy z innymi lub pracujemy umysłowo fale beta zwiększają swoją aktywność w naszym mózgu. Ten stan jest typowy dla naszej codzienności. Umożliwia nam koncentrację i abstrakcyjne myślenie, działając na organizm pobudzająco. Nazywane rytmem gotowości fale mózgowe beta pozwalają nam pracować efektywnie i rozwiązywać problemy.

Fale mózgowe beta – dla produktywnego działania

Częstotliwość fal beta wynosi 12-30 Hz. Fale te stanowią dla naszego mózgu regularny rytm dzienny, umożliwiając odbiór bodźców ze świata zewnętrznego, skupianie uwagi oraz myślenie. Niskonapięciowe fale beta charakterystyczne są dla stanu odprężenia z towarzyszącym mu lekkim skupieniem. Umysł pozostaje czujny, a ciało rozluźnione. Zarówno fale beta, jak i pozostałe fale mózgowe odgrywają ogromną rolę w procesie uczenia się oraz innych procesach poznawczych. Przykład wykorzystania wiedzy o nich stanowi alternatywna metoda nauki języków obcych SITA, która przynosi efekty znacznie szybciej niż w przypadku przyswajania nowego słownictwa w tradycyjny sposób.

Nowy poziom relaksu z SITA Calm!

Odkryj wszystkie korzyści płynące z dobroczynnego stanu głębokiego odprężenia.

Obraz
sita calm

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Jesteś świeżym posiadaczem SITA Calm? Masz w planach rozpoczęcie nauki nowego języka metodą SITA lub wykorzystanie urządzenia wyłącznie do relaksu i profilaktyki zdrowia? Przeczytaj wpis, który powstał z myślą o wszystkich nowych użytkownikach. Odkryj przydatne wskazówki jak nauczyć się relaksować, a tym samym przygotować do rozpoczęcia nauki metodą SITA.
Przeczytasz w
3 minut
Reguły gramatyczne mogą być trudne do zrozumienia dla początkujących adeptów danego języka. Podobnie jest w przypadku hiszpańskiego, w którym dla wielu osób problematyczne są m.in. czasowniki zwrotne. Ich charakterystyczną właściwością jest dodanie do wyrazu specjalnych zwrotów, takich jak „me”, „te”, „se”, które wskazują, że podmiot jest jednocześnie obiektem danej czynności.
Przeczytasz w
3 minut
Komponowanie i słuchanie dźwięków towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Wpływ muzyki na nastrój i psychikę człowieka został jednak odkryty stosunkowo niedawno, stając się przedmiotem badań naukowych. W kontekście depresji utwory artystyczne mogą pełnić funkcją terapeutyczną, pozytywnie oddziałując na emocje i stan wewnętrzny. Wykorzystuje się je nawet jako formę wsparcia antydepresyjnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!