Back to top
Obraz
Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania
Przeczytasz w
1 minutę
Autor
SITA

Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania

Gdy rozmawiamy z innymi lub pracujemy umysłowo fale beta zwiększają swoją aktywność w naszym mózgu. Ten stan jest typowy dla naszej codzienności. Umożliwia nam koncentrację i abstrakcyjne myślenie, działając na organizm pobudzająco. Nazywane rytmem gotowości fale mózgowe beta pozwalają nam pracować efektywnie i rozwiązywać problemy.

Fale mózgowe beta – dla produktywnego działania

Częstotliwość fal beta wynosi 12-30 Hz. Fale te stanowią dla naszego mózgu regularny rytm dzienny, umożliwiając odbiór bodźców ze świata zewnętrznego, skupianie uwagi oraz myślenie. Niskonapięciowe fale beta charakterystyczne są dla stanu odprężenia z towarzyszącym mu lekkim skupieniem. Umysł pozostaje czujny, a ciało rozluźnione. Zarówno fale beta, jak i pozostałe fale mózgowe odgrywają ogromną rolę w procesie uczenia się oraz innych procesach poznawczych. Przykład wykorzystania wiedzy o nich stanowi alternatywna metoda nauki języków obcych SITA, która przynosi efekty znacznie szybciej niż w przypadku przyswajania nowego słownictwa w tradycyjny sposób.

Nowy poziom relaksu z SITA Calm!

Odkryj wszystkie korzyści płynące z dobroczynnego stanu głębokiego odprężenia.

Obraz
sita calm

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Metoda Helen Doron to jedna z najpopularniejszych obecnie technik przyswajania języka obcego. Skierowana do najmłodszych, opiera się na zasadzie nauki poprzez zabawę. W jaki sposób właściwie działa? Jak wygląda w praktyce? I czy istnieją lepsze metody na naukę języków obcych? Sprawdźmy!
Przeczytasz w
3 minut
Zapraszamy do hiszpańskiego zoo! Dziś przyjrzymy się wymowie i pisowni najczęściej używanych nazw zwierząt. Pod lupę weźmiemy zwierzęta domowe, egzotyczne, leśne i gospodarcze. Gotowi na podróż w głąb zwierzęcego świata? Poznajcie zwierzęta po hiszpańsku!
Przeczytasz w
3 minut
Liczby to jedno z pierwszych zagadnień, które poznaje każdy, kto uczy się nowego języka. Znajduje to swoje uzasadnienie, bowiem są one niezbędne w codziennym życiu i rozmowie. Tworzenie liczb w języku francuskim to temat bardzo ciekawy – pełen zasad i wyjątków, z którymi należy się zapoznać, by płynnie nim władać. Zastanawiasz się, od czego zacząć naukę liczb po francusku? Zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem!