Back to top
Obraz
Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania
Przeczytasz w
1 minutę
Autor
SITA

Fale mózgowe beta, czyli normalny stan czuwania

Gdy rozmawiamy z innymi lub pracujemy umysłowo fale beta zwiększają swoją aktywność w naszym mózgu. Ten stan jest typowy dla naszej codzienności. Umożliwia nam koncentrację i abstrakcyjne myślenie, działając na organizm pobudzająco. Nazywane rytmem gotowości fale mózgowe beta pozwalają nam pracować efektywnie i rozwiązywać problemy.

Fale mózgowe beta – dla produktywnego działania

Częstotliwość fal beta wynosi 12-30 Hz. Fale te stanowią dla naszego mózgu regularny rytm dzienny, umożliwiając odbiór bodźców ze świata zewnętrznego, skupianie uwagi oraz myślenie. Niskonapięciowe fale beta charakterystyczne są dla stanu odprężenia z towarzyszącym mu lekkim skupieniem. Umysł pozostaje czujny, a ciało rozluźnione. Zarówno fale beta, jak i pozostałe fale mózgowe odgrywają ogromną rolę w procesie uczenia się oraz innych procesach poznawczych. Przykład wykorzystania wiedzy o nich stanowi alternatywna metoda nauki języków obcych SITA, która przynosi efekty znacznie szybciej niż w przypadku przyswajania nowego słownictwa w tradycyjny sposób.

Nowy poziom relaksu z SITA Calm!

Odkryj wszystkie korzyści płynące z dobroczynnego stanu głębokiego odprężenia.

Obraz
sita calm

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Dziś znakomita większość pracodawców zdaje sobie sprawę z kluczowej roli, jaką odgrywa zadowolenie i dobrostan pracowników. Dlatego też, aby przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych specjalistów, firmy sięgają po nowoczesne benefity pracownicze. W tym wpisie przyjrzymy się najnowszym trendom w zakresie benefitów, ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych z dobrym samopoczuciem pracowników.
Przeczytasz w
3 minut
Żonglowanie między życiem zawodowym a prywatnym to wyzwanie, które dotyka niemal każdego z nas. W dzisiejszym zabieganym świecie, dbanie o równowagę staje się kluczowym elementem dobrego samopoczucia i efektywności. Dowiedz się jak dbać o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i stać się lepszym pracownikiem.
Przeczytasz w
3 minut
Jesteśmy świadomi, że depresja to poważne zaburzenie psychiczne, które wymaga profesjonalnego leczenia i wsparcia. Co pomaga na depresję to kompleksowe podejście, które obejmuje terapię, wsparcie społeczne i zdrowy styl życia.