O FIRMIE

Firma SITA jest pionierem w stosowaniu stanu relaksu w nauce języków obcych.

 

FIRMA SITA


Pierwszymi klientami były duże firmy i instytucje takie jak: Powszechny Bank Kredytowy S.A., Bank Śląski S.A., Orbis S.A., Centrum Kształcenia Językowego Kadr Bankowych i Finansowych, Warszawski Okręg Wojskowy itp. W roku 1993 powstała firma SITA Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie i w tymże roku skierowała swoją ofertę do odbiorców indywidualnych.

Rozpoczął się dynamiczny rozwój firmy. Pod kierownictwem wiceprezesa Jerzego Kowalewskiego marka SITA stała się znana w całej Polsce. Zainteresowanie metodą jest wynikiem dużego zapotrzebowania w polskim społeczeństwie na skuteczną i szybką metodę poznawania języków. Druga połowa lat dziewięćdziesiątych to intensywne działania promocyjne i marketingowe.

Ich celem było zapoznanie jak największej liczby osób z walorami metody SITA. Urządzenia SITA znajdują coraz więcej zastosowań. Podstawowym jest poznawanie języków, ale także jest ono używane w profilaktyce zdrowotnej i treningach sportowców. Firma SITA uczestniczyła i uczestniczy w wielu różnorodnych targach, organizuje seminaria, wykłady, konferencje prasowe i spotkania medialne.

Za działalność w tym zakresie zespół pracowników firmy SITA zdobył wiele cennych nagród min. w roku 1999 na IV Międzynarodowych Targach Edukacyjnych w Warszawie i w roku 2000. na VII Międzynarodowych Targach Pracy i Współpracy w Warszawie. Przedstawiciele firmy zapraszani są na sympozja i konferencje celem przedstawiania nowoczesnych technik nauczania. Wymienimy dla przykładu konferencje z 2001 i 2002 roku o tematyce sportowej.

 • Konferencja dla trenerów przygotowań olimpijskich LATO w Spale w grudniu 2001r.
 • Konferencji dla psychologów w Spale w grudniu 2001r.
 • Konferencja dla Koordynatorów Programu Przygotowań Olimpijskich w Centralnym Ośrodku Sportu na Torwarze w marcu 2002r.
 • Konferencja dla trenerów przygotowań olimpijskich w Spale ZIMA w kwietniu 2002r.
 • VI Kongres Naukowym na AWF „Sport wyczynowy i sport dla wszystkich” w Warszawie w czerwcu 2002r.
 • Konferencja dla trenerów przygotowań olimpijskich w Spale LATO w listopadzie 2002r.
 • Dzięki powyższym systematycznym działaniom w kolejnych latach nastąpił wyraźny wzrost popularności metody SITA w Polsce. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty SITA firma zorganizowała w kraju sieć autoryzowanych Salonów Prezentacji oraz szkół językowych Centrum Nauki SITA. Salony i szkoły funkcjonują przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich. W czerwcu 2001 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski odznaczył prezesa firmy SITA Jerzego Kowalewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wkład w upowszechnianie wiedzy.


  Podstawowym produktem firmy było i jest urządzenie SITA, które pomaga osiągnąć i utrzymać stan relaksu podczas nauki. Firma dba o ciągły rozwój swoich produktów, dlatego stale prowadzone są działania mające na celu zastosowanie najnowszych technologii w produkowanych urządzeniach. Konstruktorem najnowszego urządzenia SITA, czwartej już generacji jest polski inżynier Roman Chmielewski.
  I Generacja w roku 1984

  SITA Alfa – pierwsze, stacjonarne urządzenie SITA.

  II Generacja w roku 1991

  SITA Portable – nowocześniejsza, przenośna wersja urządzenia SITA Alfa.

  III Generacja w roku 1995

  Relax Master – ulepszone urządzenie, które zdobyło zaufanie i popularność wśród wielu klientów.

  IV Generacja w roku 1999

  Urządzenie SITA – połączenie wcześniejszych doświadczeń i najnowszej technologii, wygodne w stosowaniu, posiadające wszystkie funkcje urządzenia III generacji i również dodatkowe – między innymi opcję pracy bez słuchawek i programowany czas emisji dźwięku bio; jednostka sterująca urządzenia została zminiaturyzowana i schowana do jego wnętrza. W związku z ciągle wzrastającym zapotrzebowaniem klientów na urządzenia SITA, w 1999 roku podjęto decyzję o wyodrębnieniu z firmy zakładu produkcyjnego, który specjalizowałby się w produkcji urządzeń. Zakład pod nazwą ATIS Sp. z o. o. powstał i rozpoczął produkcję w roku 1999 w Korpelach pod Szczytnem na Mazurach, a na początku 2014 roku stał się również nową siedzibą firmy SITA.


  //]]>