Back to top
Obraz
zwierzęta po angielsku
Przeczytasz w
9 minut
Nauka angielskiego
Autor
SITA

Poznajemy zwierzęta po angielsku – krótki przewodnik po znanych gatunkach

Mimo że świat zwierząt jest niezwykle bogaty, my zaczniemy od podstawowych słówek, określających znane zwierzęta, zarówno te dzikie, jak i domowe. Nauka zwierząt po angielsku nie powinna sprawić Ci problemów. Nie zajmie Ci również dużo czasu. Większość słówek ma nieskomplikowaną wymowę i pisownię, o czym przekonasz się już za chwilę. Zaczynajmy!

Nazwy zwierząt po angielsku – podstawy

Na początek wyjaśnijmy sobie, jakim wyrazem określa się zwierzęta po angielsku. Odpowiedź brzmi animals. Być może nieco łatwiej będzie, gdy podzielimy zwierzęta na dwie grupy: dzikie i domowe. Warto pamiętać, że faunę stanowią także liczne gatunki owadów, lecz tę grupę tym razem pominiemy. Dzikie zwierzęta po angielsku to wild animals, natomiast domowi pupile nazywani są pets. Co ciekawe, inaczej niż w języku polskim brzmią odgłosy zwierząt po angielsku. Przykładowo, zamiast polskiego hau hau powiemy woof woof, a swojskie kukuryku zastąpi cock-a-doodle-dooJak jest pies po angielsku? To słówko pewnie znają już wszyscy. Brzmi ono: dog. Kogut to rooster, kaczka – duck, a gęś to goose. Czy wiesz, jak jest kura po angielsku? Nazwiemy ją hen, kurczaki natomiast chickens.

Szybka i efektywna nauka angielskiego metodą SITA

Zwierzęta po angielsku dla dzieci

Aby urozmaicić naukę maluchom, warto wzbogacić ją o liczne pomoce. Dzieci z pewnością szybciej zapamiętają, jak jest po angielsku pies, jeśli pokażemy im barwną ilustrację w książeczce, odtworzymy przyjemną dla ucha piosenkę lub dźwiękowy zapis wydawanych przez zwierzęta odgłosów. Nazwy zwierząt po angielsku dla dzieci zawarte są w materiałach o atrakcyjnej formie. Dzięki temu maluchy chętnie uczą się nowych słówek i szybko je przyswajają. Niektóre już po pierwszym spotkaniu z językiem zapamiętują, jak jest po angielsku kot lub inne ulubione zwierzę smyka. Zwierzęta po angielsku z obrazkami to skuteczna metoda nauki języka nawet dla najmłodszych pociech, które z zainteresowaniem śledzą kolorowe ilustracje. Tym sposobem maluch poznaje nie tylko zwierzęta domowe, ale też dzikie. Warto spróbować i zamienić naukę we wspólną zabawę.

Zwierzęta domowe po angielsku

Czas na naszych ulubieńców. Wiemy już, że najlepszy przyjaciel człowieka, czyli pies po angielsku to dog. A co jeśli nasz pupil to niewielkich rozmiarów piesek? Po angielsku możemy go nazwać little dog. W ten sposób damy do zrozumienia rozmówcy, że rozmiary naszego zwierzaka nie są duże. Kot po angielsku to cat. Jakie jeszcze zwierzęta traktujemy, jak przyjaciół? Na pewno zalicza się do nich chomik, czyli hamster oraz świnka morska, po angielsku nazywana Guinea pig. W domach hodujemy także miniature bunny, czyli miniaturowego królika i kanarka (canary). Papużka falista po angielsku to Budgie, a szynszylę nazwiemy chinchilla. Przejdźmy teraz do zwierząt hodowlanych. Czy ktoś wie, jak jest krowa po angielsku? To cow! Indyka nazwiemy turkey, nazwa owcy brzmi sheep, a kozy – goat. Koń po angielsku to horse, natomiast osioł – donkey. Czy to już wszyscy? Nie, jeszcze świnia. Po angielsku określimy ją jako pig.

 

Morświn po angielsku i inne dzikie zwierzęta

Angielskie słówko na morświna to porpoise. Wśród przedstawicieli dzikich zwierząt warto wspomnieć o niedźwiedziu (bear), wilku (wolf), lisie (fox) i jeleniu (deer), a także o mieszkańcach dalekich krajów, m.in. o lwie (lion), żyrafie (giraffe), nosorożcu (rhino) czy hipopotamie (hippo). Pewnie trochę potrwa, zanim przyswoisz sobie wszystkie zwierzęta po angielsku. Wymienione wyżej gatunki potraktuj jako małą rozgrzewkę. Gdy zapamiętasz już, jak jest po angielsku krowa, kot czy koń, poszerzaj swoją wiedzę o kolejne stworzenia. Wiele określających zwierzęta, angielskich słówek wywodzi się z łaciny, co sprawia, że ich brzmienie może wydawać się znajome, np. wyraz cancer, za którym kryje się rak. Zwierzę po angielsku (animal) pochodzi od łacińskiego animalis, oznaczającego grupę stworzeń, oddychających w sposób widoczny dla oka. Teraz, gdy już znasz angielskie określenia popularnych zwierząt, przystąp do ich utrwalania. Powodzenia!

ANGIELSKI METODĄ SITA W APLIKACJI MOBILNEJ

Odkryj nowy kurs języka angielskiego na poziomach podstawowym i średnio zaawansowanym dostępny w formie subskrypcji w aplikacji mobilnej SITA App. Ucz się szybko i efektywnie metodą SITA, do 5 razy szybciej niż metodami tradycyjnymi. 

Obraz
aplikacja

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Zawody w języku hiszpańskim to bardzo ważna grupa słów, bez których trudno poradzić sobie w codziennej komunikacji. Na szczęście na początek wystarczą tylko podstawy, a więc kilka najpowszechniejszych nazw zawodów, które w rozmowie pojawiają się najczęściej.
Przeczytasz w
3 minut
Metoda Callana zalicza się do najpopularniejszych technik nauki języka obcego. Opierająca się głównie na konwersacji, sprzyja otworzeniu się na swobodną rozmowę i pokonaniu wewnętrznych barier. 
Przeczytasz w
3 minut
Metoda Helen Doron to jedna z najpopularniejszych obecnie technik przyswajania języka obcego. Skierowana do najmłodszych, opiera się na zasadzie nauki poprzez zabawę. W jaki sposób właściwie działa? Jak wygląda w praktyce? I czy istnieją lepsze metody na naukę języków obcych? Sprawdźmy!