Back to top
Obraz
warzywa po angielsku
Przeczytasz w
4 minut
Nauka angielskiego
Autor
SITA

Warzywa i owoce po angielsku – jak się uczyć?

Poznaj nazwy warzyw, by bez przeszkód zamawiać potrawy w brytyjskiej restauracji lub robić zakupy na targu. Owoce i warzywa po angielsku to jedna z podstawowych lekcji słownictwa dla osób początkujących. Poniżej znajdziesz nazwy najbardziej popularnych warzyw w języku angielskim. Dowiedz się już dziś, jak brzmi pomidor po angielsku, a jak cebula.

Warzywa i owoce po angielsku – jak się uczyć?

Wystarczy od czasu do czasu powtarzać nowe słówka. Aby utrwalić materiał, warto skorzystać z takich pomocy, jak ćwiczenia, audiobooki, kolorowe plansze itd. Te ostatnie stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają pamięć wzrokową.

Jeśli do nich należysz, znajdź w sieci owoce i warzywa po angielsku do druku lub przygotuj je samodzielnie. Następnie umieść kartkę w widocznym miejscu i regularnie powtarzaj zamieszczone na niej nazwy. To z pewnością ułatwi zapamiętywanie.

Alternatywna metoda do fiszek – relaks z sita!

Nie zawsze można znaleźć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie fiszek. Co więcej żyjąc w ciągłym biegu trudno o wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu by się zrelaksować i skupić zarówno nad przygotowywaniem materiałów jaki i przyswajaniem materiałów. Do tego proces nauki z fiszkami wymaga dużej samodyscypliny i przygotowania odpowiedniego planu nauki i powtarzania. Alternatywą dla takiego podejścia jest metoda SITA, która krok po korku poprowadzi Cię przez etapy inicjacji, zapamiętywania, aktywizacji i powtarzania usprawniając naukę angielskich słówek nie tylko dotyczących warzyw.

Przejdźmy jednak do konkretów jak chodzi o nazwy warzyw w języku angielskim.

Warzywa po angielsku to vegetables, a owoce to fruits. Miejsce, w którym można kupić warzywa i owoce, czyli warzywniak, po angielsku określany jest jako grocery store.

Fasolę nazwiemy bean, selera celery, a brokuły – broccoli.

Pomidor po angielsku brzmi tomato, natomiast kalafior to cauliflower.

Łatwe, prawda? Mimo że warzyw jest sporo, nauka podstawowych nie powinna zająć Ci dużo czasu.

Szybka i efektywna nauka angielskiego metodą SITA

Warzywa i owoce po angielsku dla dzieci

Nauka warzyw i owoców może stać się dla dzieci prawdziwą zabawą. Kolorowe i pachnące jarzyny mogą służyć jako akcesoria podczas lekcji. Warto wykorzystać także liczne, dostępne na rynku lub w sieci materiały. Warzywa po angielsku dla dzieci to temat przewodni wielu piosenek, których melodię maluch będzie chętnie naśladować, zapamiętując jednocześnie nowe słówka. Znajdziemy je także w kolorowankach, książeczkach i puzzlach.

Minie trochę czasu, nim dziecko będzie umiało nazwać wszystkie warzywa po angielsku. Bez wątpienia jednak sam proces nauki stanie się dla niego fantastyczną rozrywką, a także wspaniałym sposobem spędzania wspólnego czasu z rodzicami. Podejmij wyzwanie, a już wkrótce Twój smyk będzie wiedział, jak powiedzieć w obcym języku pomidor, ogórek czy por. Warzywo po angielsku, czyli vegetable zapadnie w jego pamięć na długo, ułatwiając kontynuację nauki języka w szkole.

Ogórek po angielsku oraz inne warzywa

Wiesz już, jak powiedzieć pomidor, brokuły czy fasola. Przyszedł więc czas na ogórek po angielsku (cucumber). Zapamiętaj także, jak w języku obcym brzmi czosnek (garlic) oraz papryka (pepper). Słówko określające pora to leek, natomiast rzodkiewka to radish.

Chcesz powiedzieć marchewka po angielsku? Użyj słówka carrot. Pietruszkę nazywamy parsley, a dynię pumpkin. To słowo jest niezwykle popularne zwłaszcza podczas Halloween. Szczypiorek po angielsku to chive, natomiast cukinia – courgette. Właściwe słowo dla groszku to pea, dla bakłażana z kolei aubergine lub eggplant.

Ziemniaki po angielsku nazwiemy potatoes, a ich słodka odmiana, czyli bataty po angielsku brzmią sweet potatoes. Zanim przystąpisz do jedzenia warzyw, musisz je umyć (to wash the vegetables). Niekiedy trzeba je także obrać (to peel the vegetables) lub pokroić na plasterki (to slice the vegetables).

WARZYWA PO ANGIELSKU – WYMOWA

Gdy opanujesz już pisownię poszczególnych nazw warzyw, skup się na wymowie. Wielokrotnie słuchaj nowych słówek, by nauczyć się, jak je prawidłowo powiedzieć. Niektóre wyrazy mogą sprawić Ci pewien problem, lecz liczne ćwiczenia z pewnością pomogą Ci opanować właściwą wymowę. Znasz już podstawowe warzywa po angielsku.

Poświęć jeszcze chwilę, by dowiedzieć się, jak w tym języku nazywamy nieco mniej popularne jarzyny. Aby powiedzieć seler naciowy po angielsku, użyj słowa celery lub celery sticks. Nie zapomnij również o szpinaku (spinach), brukselce (brussels sprout) oraz cykorii (chicory).

Burak po angielsku to beetroot, natomiast karczoch – artichoke. A jak powiemy kapusta po angielsku? Prawidłowa odpowiedź to cabbage. Warto także wiedzieć, jak nazywa się sałata po angielsku, czyli lettuce.

Mimo że lista słówek do zapamiętania jest długa, na pewno uda Ci się ją opanować, jeśli postawisz na regularne powtórki. Znajomość warzyw po angielsku bez wątpienia okaże się przydatna w wielu sytuacjach życia codziennego, podczas pobytu za granicą. Nie zwlekaj więc z nauką, załóż okulary, zrelaksuj się i przystąp do przyswajania nowego słownictwa jak najszybciej. Trzymamy kciuki!

ANGIELSKI METODĄ SITA W APLIKACJI MOBILNEJ

Odkryj nowy kurs języka angielskiego na poziomach podstawowym i średnio zaawansowanym dostępny w formie subskrypcji w aplikacji mobilnej SITA App. Ucz się szybko i efektywnie metodą SITA, do 5 razy szybciej niż metodami tradycyjnymi. 

Obraz
aplikacja

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Jesteś świeżym posiadaczem SITA Calm? Masz w planach rozpoczęcie nauki nowego języka metodą SITA lub wykorzystanie urządzenia wyłącznie do relaksu i profilaktyki zdrowia? Przeczytaj wpis, który powstał z myślą o wszystkich nowych użytkownikach. Odkryj przydatne wskazówki jak nauczyć się relaksować, a tym samym przygotować do rozpoczęcia nauki metodą SITA.
Przeczytasz w
3 minut
Reguły gramatyczne mogą być trudne do zrozumienia dla początkujących adeptów danego języka. Podobnie jest w przypadku hiszpańskiego, w którym dla wielu osób problematyczne są m.in. czasowniki zwrotne. Ich charakterystyczną właściwością jest dodanie do wyrazu specjalnych zwrotów, takich jak „me”, „te”, „se”, które wskazują, że podmiot jest jednocześnie obiektem danej czynności.
Przeczytasz w
3 minut
Komponowanie i słuchanie dźwięków towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Wpływ muzyki na nastrój i psychikę człowieka został jednak odkryty stosunkowo niedawno, stając się przedmiotem badań naukowych. W kontekście depresji utwory artystyczne mogą pełnić funkcją terapeutyczną, pozytywnie oddziałując na emocje i stan wewnętrzny. Wykorzystuje się je nawet jako formę wsparcia antydepresyjnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!