Back to top
Obraz
zwierzęta w języku francuskim
Przeczytasz w
3 minut
Nauka francuskiego
Autor
SITA

Zwierzęta po francusku

Aby nauka języka obcego była efektywna, warto zająć się nią w sposób przemyślany. Czyli jaki? Istotna jest przede wszystkim systematyczność, która pozwala przypominać sobie i utrwalać już zdobytą wiedzę, a także dostosowywać materiał do poziomu zaawansowania, na którym obecnie znajduje się uczeń. Nie ma sensu już podczas pierwszych lekcji języka francuskiego, lub też każdego innego, uczyć się skomplikowanych zasad gramatycznych i rzadko stosowanego słownictwa, kiedy nie zna się podstaw. Taka strategia może przynieść jedynie frustrację zamiast wymiernych efektów osiąganych w atmosferze relaksu. Wówczas obca mowa będzie wydawała się bowiem trudna lub zupełnie niemożliwa do opanowania. Na czym więc najlepiej skupić się rozpoczynając przygodę z językiem francuskim? Najlepiej skoncentrować się na prostych zagadnieniach gramatycznych oraz poznawaniu podstawowego słownictwa, jak na przykład zwierzęta po francusku. Dobrze wiedzieć, jak je poprawnie nazywać, by móc prowadzić swobodną konwersację. Domowe, dzikie, a może hodowlane? Których nazw warto się nauczyć? Wszystko po kolei!

szybka nauka język francuski metodą SITA

Zwierzęta domowe po francusku – jak powiedzieć „kot” i „pies”?

Niezobowiązująca rozmowa w obcym języku nie tylko pozwala poznawać ciekawe osoby oraz zacieśniać relacje, ale również jest doskonałym ćwiczeniem pomocnym w przyswajaniu wiedzy językowej. Aby swobodnie ją prowadzić, warto orientować się w podstawowych zasadach gramatycznych obowiązujących w danym języku oraz znać najprostsze słownictwo. O czym zazwyczaj rozmawia się, poznając nowych ludzi? Przeważnie chcemy wówczas dowiedzieć się czegoś więcej o życiu, przyzwyczajeniach i pasjach rozmówcy, i wzajemnie, on pewnie zapyta nas o to samo. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak opowiedzieć w obcym języku, czym się zajmujemy, gdzie mieszkamy oraz jakie są nasze pasje i zainteresowania. Dobrym tematem do rozmowy zawsze są pupile. Co więcej, zwykle stanowią one powód do dumy i chętnie o nich opowiadamy. Opłaca się więc wiedzieć, jak powiedzieć „kot” czy „pies” po francusku. Jeśli potrafimy, możemy również podzielić się z rozmówcą zabawnymi historyjkami z naszym pupilem w roli głównej.

Dzikie zwierzęta po francusku – o poziom wyżej

A co, jeśli zechcemy opowiedzieć komuś o wyprawie do lasu, podczas której udało nam się zobaczyć dzika lub sarnę? Kiedy poznamy już nazwy domowych pupili, pora nauczyć się nazywać dzikie zwierzęta po francusku. A co z tymi hodowlanymi? Choć dziś coraz rzadziej można spotkać je w prywatnych gospodarstwach, zdecydowanie warto umieć przetłumaczyć ich nazwy na inny język. Jakie zwierzęta hodowlane po francusku najczęściej goszczą w podręcznych słownikach? Bez wątpienia te najpopularniejsze, czyli świnie, krowy, kozy, gęsi, kaczki i, kury. A co z resztą? Czy opłaca się umieć nazywać je w języku, którego się uczymy? Oczywiście, że tak! Taka wiedza może nam się niespodziewanie przydać w różnego rodzaju sytuacjach. Ucząc się więc nazw zwierząt, warto dowiedzieć się też, jak nazywać ptaki po francusku. Co więcej, szeroki zakres słownictwa pozwoli wywrzeć lepsze wrażenie na rozmówcy. W jaki sposób? Niewątpliwie będzie on mile zaskoczony, kiedy odkryje, że poza nazwaniem kota po francusku, potrafimy też użyć słów określających wiele innych zwierząt.

Zwierzęta po francusku – małe kompendium wiedzy

Aby zmotywować Was do nauki francuskiego, przedstawiamy listę nazw kilku najpopularniejszych zwierząt domowych, dzikich, hodowlanych oraz ptaków przetłumaczonych na ten język.

  • un chat – kot,
  • un chien – pies,
  • un cochon d'lnde – świnka morska,
  • un chinchilla – szynszyla,
  • une biche – sarna,
  • un sanglier – dzik,
  • un lynx – ryś,
  • un ours brun – niedźwiedź brunatny,
  • un lion – lew,
  • une vache – krowa,
  • un cochon – świnia,
  • un cheval – koń,
  • un mouton – owca,
  • une chèvre – koza,
  • une poule – kura,
  • un canard – kaczka,
  • un perroquet – papuga,
  • un pigeon – gołąb,
  • un moineau – wróbel.

Oczywiście tę listę poszerzyć można we własnym zakresie, korzystając ze słowników, rozmówek, wpisów blogowych czy też wybierając kurs metodą SITA, łączący naukę języka z technikami relaksacyjnymi. Warto znaleźć także odpowiednie dla siebie sposoby przyswajania i utrwalania wiedzy, na przykład przepisywanie poznawanych słówek, powtarzanie ich, układanie z nimi zdań lub piosenek.

Zwierzęta po francusku z wymową – pierwszy krok do swobodnej konwersacji

Tym, co często sprawia problemy osobom uczącym się języka francuskiego, jest poprawne wypowiadanie słów. Aby szybko przyswoić zasady prawidłowego zapisywania i czytania nowych wyrazów, opłaca się poznawać je od razu z wymową. Nie wystarczy bowiem wiedzieć, jak wygląda zapis słowa „kot”, „pies” czy „koń” po francusku, warto umieć je również prawidłowo wypowiedzieć. Najlepsze efekty można osiągnąć, ucząc się systematycznie w miłej atmosferze!

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Jesteś świeżym posiadaczem SITA Calm? Masz w planach rozpoczęcie nauki nowego języka metodą SITA lub wykorzystanie urządzenia wyłącznie do relaksu i profilaktyki zdrowia? Przeczytaj wpis, który powstał z myślą o wszystkich nowych użytkownikach. Odkryj przydatne wskazówki jak nauczyć się relaksować, a tym samym przygotować do rozpoczęcia nauki metodą SITA.
Przeczytasz w
3 minut
Reguły gramatyczne mogą być trudne do zrozumienia dla początkujących adeptów danego języka. Podobnie jest w przypadku hiszpańskiego, w którym dla wielu osób problematyczne są m.in. czasowniki zwrotne. Ich charakterystyczną właściwością jest dodanie do wyrazu specjalnych zwrotów, takich jak „me”, „te”, „se”, które wskazują, że podmiot jest jednocześnie obiektem danej czynności.
Przeczytasz w
3 minut
Komponowanie i słuchanie dźwięków towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Wpływ muzyki na nastrój i psychikę człowieka został jednak odkryty stosunkowo niedawno, stając się przedmiotem badań naukowych. W kontekście depresji utwory artystyczne mogą pełnić funkcją terapeutyczną, pozytywnie oddziałując na emocje i stan wewnętrzny. Wykorzystuje się je nawet jako formę wsparcia antydepresyjnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!