Back to top
Obraz
owoce po angielsku
Przeczytasz w
4 minut
Nauka angielskiego
Autor
SITA

Fruits – owoce po angielsku

Jeśli nie wiesz jeszcze, jak nazwać popularne owoce po angielsku, pora to zmienić. Poniżej znajdziesz słownictwo określające zarówno rodzime, jak i egzotyczne gatunki. Znajomość owoców z pewnością okaże się przydatna podczas pobytu za granicą oraz w rozmowie z obcokrajowcem. Owoce i warzywa po angielsku stanowią jedną z pierwszych lekcji podczas nauki języka. Poznaj proste słówka oraz wyrażenia, związane z owocami i powtarzaj je, by utrwalić w pamięci.

Warzywa i owoce po angielsku – podstawowe słówka

Mimo że owoców jest dużo, naukę warto zacząć od podstawowego słownictwa, określającego najbardziej znane gatunki, a następnie poszerzać wiedzę o kolejne wyrazy z tej kategorii. Nazwy owoców po angielsku zapamiętasz szybciej, jeśli będziesz uczyć się jednocześnie właściwego zapisu poszczególnych słówek oraz ich wymowy. Stosuj nowe słownictwo w zdaniach, utrwalaj wyrazy poprzez liczne ćwiczenia i przy najbliższej okazji wykorzystaj je w praktyce. W ten sposób możesz liczyć na szybki i spektakularny efekt nauki. Wiesz już, jak jest po angielsku banan? Jeśli znasz już popularne owoce, przeczytaj nasz tekst, by odświeżyć pamięć. Być może znajdziesz tutaj też kilka do tej pory nieznanych określeń, które wzbogacą Twój zasób słownictwa.

Szybka i efektywna nauka angielskiego metodą SITA

Owoce po angielsku dla dzieci

Chcesz nauczyć nazw owoców swoją pociechę? To doskonały pomysł! Nawet małe dzieci mogą już słuchać piosenek o owocach, przeglądać kolorowe książeczki lub układać owocowe puzzle. Warzywa i owoce po angielsku dla dzieci można znaleźć w wielu atrakcyjnych materiałach, które z pewnością przypadną do gustu maluchom. Śpiewanie wesołych piosenek w języku obcym lub przyswajanie prostych słówek zaowocuje nie tylko poprawą kompetencji językowych, ale też ułatwi początek nauki języka w szkole. Jeśli chcesz uczyć dziecko samodzielnie, znajdź owoce i warzywa po angielsku do druku i wykorzystaj je, by urozmaicić dziecku naukę. Możesz też użyć owoców jako rekwizytów, a po zakończonej lekcji pozwolić maluchowi zjeść je ze smakiem. Mimo że na efekty prawdopodobnie trzeba będzie trochę poczekać, bez wątpienia warto pracować z dzieckiem nad znajomością prostych słów.

Owoce po angielsku – wymowa

Zadbaj o prawidłową wymowę przyswajanych wyrazów. Słuchaj poszczególnych nazw owoców i powtarzaj je, aż zyskasz pewność, że robisz to dobrze. Właściwa wymowa umożliwi Ci swobodne prowadzenie konwersacji w języku obcym. A teraz przejdźmy do owoców. Czy wiesz, jak jest po angielsku jabłko? To apple. Gruszkę nazwiemy pear, a watermelon to arbuz. Na winogrona powiemy grapes, natomiast ananas określimy jako pineapple. Pomarańcza po angielsku brzmi orange. Tak samo jak nazwę owocu, należy określić kolor pomarańczowy po angielsku. Czym wobec tego będzie orange juice? To sok pomarańczowy po angielsku. Aby powiedzieć morela, należy użyć wyrazu apricot. Rodzima śliwka z kolei nazywa się plum. Chcesz zapytać swojego rozmówcę o jagody? Ich nazwa to blueberries lub berries. Banan po angielsku brzmi banana, a malina to raspberry.

Jabłko po angielsku i inne owoce

Czy znasz określenie forest fruits? Chodzi o owoce leśne. Po angielsku określamy je właśnie w ten sposób. Poziomki nazywają się wild strawberries, natomiast czereśnie – sweet cherries. Podobnie brzmi wiśnia po angielsku (cherry). Aby powiedzieć agrest, użyj słowa gooseberry. Egzotyczny kokos to coconut. Marakuja natomiast posiada piękną nazwę, a mianowicie passion fruit. Brzoskwinia po angielsku brzmi peach, a daktyl – date lub dactyl. Jeśli chcesz powiedzieć pigwa, zastosuj słowo quince, a mandarynka po angielsku to tangerine lub mandarin. Jeśli chcesz poczęstować kogoś kiwi po angielsku, zapytaj: do you want a kiwi?

Do popularnych owoców bez wątpienia należy truskawka. Po angielsku nazwiemy ją strawberry. Wiele słów ma identyczny zapis w języku polskim i angielskim. Przykłady to wspomniane wyżej kiwi, a także mango oraz melon. Wśród znanych owoców z pewnością powinna się znaleźć cytryna (lemon). Z kolei jeżyny po angielsku to blackberries.

Jeśli przyswoisz sobie wszystkie wymienione wyżej nazwy owoców po angielsku, z pewnością będziesz dysponować niemałym zasobem słów, dotyczących tych przysmaków. Ćwicz pisownię i wymowę regularnie, by utrwalić nowe słownictwo i stopniowo poszerzać znajomość języka. Owoce po angielsku opanujesz szybciej, jeśli poświęcisz na ich naukę choć kilka minut dziennie. To niewiele, a efekt może Cię pozytywnie zaskoczyć. Gdy już opanujesz podstawowe warzywa i owoce po angielsku, sięgnij po kolejne słówka, takie jak black currant (czarna porzeczka) czy lime (limonka). Powodzenia!

ANGIELSKI METODĄ SITA W APLIKACJI MOBILNEJ

Odkryj nowy kurs języka angielskiego na poziomach podstawowym i średnio zaawansowanym dostępny w formie subskrypcji w aplikacji mobilnej SITA App. Ucz się szybko i efektywnie metodą SITA, do 5 razy szybciej niż metodami tradycyjnymi. 

Obraz
aplikacja

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Jesteś świeżym posiadaczem SITA Calm? Masz w planach rozpoczęcie nauki nowego języka metodą SITA lub wykorzystanie urządzenia wyłącznie do relaksu i profilaktyki zdrowia? Przeczytaj wpis, który powstał z myślą o wszystkich nowych użytkownikach. Odkryj przydatne wskazówki jak nauczyć się relaksować, a tym samym przygotować do rozpoczęcia nauki metodą SITA.
Przeczytasz w
3 minut
Reguły gramatyczne mogą być trudne do zrozumienia dla początkujących adeptów danego języka. Podobnie jest w przypadku hiszpańskiego, w którym dla wielu osób problematyczne są m.in. czasowniki zwrotne. Ich charakterystyczną właściwością jest dodanie do wyrazu specjalnych zwrotów, takich jak „me”, „te”, „se”, które wskazują, że podmiot jest jednocześnie obiektem danej czynności.
Przeczytasz w
3 minut
Komponowanie i słuchanie dźwięków towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Wpływ muzyki na nastrój i psychikę człowieka został jednak odkryty stosunkowo niedawno, stając się przedmiotem badań naukowych. W kontekście depresji utwory artystyczne mogą pełnić funkcją terapeutyczną, pozytywnie oddziałując na emocje i stan wewnętrzny. Wykorzystuje się je nawet jako formę wsparcia antydepresyjnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!