Pytania o relaks
To naturalny stan umysłu i ciała, w którym wśród fal elektroencefalograficznych mózgu przeważają fale o niskiej częstotliwości od 7 do 12 Hz. Każdy człowiek mimowolnie znajduje się w stanie relaksu przez krótkie chwile co najmniej dwa razy w ciągu doby – tuż przed zaśnięciem i zaraz po obudzeniu się.
W stanie relaksu występuje miarowy, głęboki i spokojny oddech; serce pracuje rytmicznie i powoli; ciśnieni krwi jest stałe; wśród fal mózgowych przeważają fale alfa o częstotliwości około 7Hz; wszystkie mięśnie są rozluźnione, występuje wewnętrzny spokój, a nawet uczucie nieokreślonej radości.
W pierwszych próbach po 10 – 15 minutach. Później – w wyniku kilku, kilkunastu prób – po około 2 minutach.
Oczy są zamknięte, oddech jest miarowy, wszystkie mięśnie są rozluźnione, w całym ciele czuje się miłe ciepło i błogą ociężałość, reakcje na bodźce zewnętrzne są stłumione, myśli są nieokreślone lub ograniczone, np. do własnego oddechu.
Najlepiej o niczym, co najwyżej o własnym oddechu.
Nie ma żadnych ograniczeń częstości ani czasu przebywania w stanie relaksu, bo jest naturalnym stanem organizmu człowieka, sprzyjającym uwolnieniu się od napięć, stresów i zmęczenia.
Tak. Jest wiele technik osiągania stanu relaksu, np. siłą własnej woli. Wymagają one jednak wieloletniego treningu. Utrzymanie relaksu innymi niż metoda SITA technikami byłoby bardzo trudne po włączeniu odtwarzania lekcji językowej. W metodzie SITA urządzenie SITA Calm podtrzymuje stan relaksu także w czasie słuchania lekcji poprzez sprzężenie zwrotne między oddechem a sygnałami świetlnymi, które docierają do oczu przez zamknięte powieki, podtrzymując stan relaksu w trakcie nauki.
Stan relaksu jest stanem fizjologicznym, naturalnym, a to wyklucza możliwość uzależnienia.
Tak. Jeśli chcemy zregenerować siły, poprawić koncentrację, zyskać energię do pracy – można stosować stan relaksu zamiast picia kawy lub napojów energetyzujących. Dwadzieścia minut stanu relaksu sprawi, że następne kilka godzin będzie miało efektywność kilkunastu.
Najlepszym dowodem jest stosowanie pod okiem lekarzy urządzeń SITA w szpitalach przez kobiety w ciąży na Węgrzech, czy też przez osoby z wadami serca w Instytucie Kardiologii w Aninie pod Warszawą.
Tak – to naturalne i prawidłowe, wręcz pożądane w stanie relaksu.
Stan relaksu oczyszcza i regeneruje organizm. Częste przebywanie w tym stanie sprawia, że stajemy się łagodni i cierpliwi, budzimy się rano optymistycznie nastawieni do życia.
Tak, poza dostępnymi w aplikacji SITA App materiałami do relaksu, sesje relaksacyjne można wzbogacić o własne materiały lub muzykę.
Pytania o naukę
Tak, metoda SITA opiera się na nauce w stanie głębokiego relaksu, w którym zwiększają się możliwości umysłu do szybszego przyswajania dużych ilości informacji. Zgodnie z badaniami nauka metodą SITA jest kilkukrotnie szybsza niż metodami tradycyjnymi. Dodatkowo materiał zapamiętywany jest na dłużej.
Tak. Z przeprowadzanych wielokrotnie badań naukowych oraz opinii naszych Klientów wiemy, że płeć, wiek, wykształcenie, czy predyspozycje językowe nie mają znaczenia. Stan głębokiego odprężenia wpływa pozytywnie na lepszą percepcję u wszystkich użytkowników metody SITA.
Szybkość zapamiętywania jak i efekty nauki nie zależą od wieku, jednakże wymagają od osoby uczącej skupienia i umiejętności przebywania w stanie relaksu (sesji relaksu z założonym urządzeniem SITA Calm) przez 40 minut w dwóch z czterech etapów nauki (Zapamiętywanie, Powtórzenie). Jeśli dziecko umie spokojnie siedzieć określony czas, nie ma przeciwwskazań do nauki metodą SITA.
W stanie aktywności dziennej wszelkie informacje najpierw trafiają do pamięci sensorycznej, następnie do krótkotrwałej, a potem, jeśli mózg uzna je za potrzebne na dłużej – do pamięci długotrwałej. Natomiast w stanie relaksu informacje dźwiękowe trafiają od razu do pamięci długotrwałej. Wielokrotnie potwierdziły to przeprowadzone eksperymenty w Niemczech i w Polsce.
Osoba ucząca się odsłuchuje materiał lekcji, który chce zapamiętać i jednocześnie odbiera bodźce świetlne i dźwiękowe w rytmie własnego oddechu. Urządzenie SITA Calm nie tylko pomaga osiągnąć stan relaksu, ale również pomaga utrzymać się w tym stanie podczas odsłuchiwania lekcji językowej lub innych materiałów do nauki.
Każda lekcja nauki metodą SITA opiera się na starannie przygotowanym materiale i podzielona jest na 4 etapy. 1. Inicjacja (20 minut), 2. Zapamiętywanie (40 minut), 3. Aktywizacja (20-30 minut), 4. Powtórzenie lekcji poprzedniej (40 minut). W sumie czas potrzebny na przerobienie pojedynczej lekcji kursu to ok. 2 godziny.
Przerwy między wymienionymi powyżej etapami jednej lekcji nie powinny być dłuższe niż 7 dni, a między lekcjami nie dłuższe niż 10 dni. Więc czas nauki zależy w dużej mierze od uczącego.
Metoda nauki SITA przygotowana jest w taki sposób, by 10 lekcji móc nauczyć się nawet w 7 dni. Nauka, wykorzystując pełne przerwy między lekcjami, nie potrwa dłużej niż 100 dni. Natomiast sumaryczny czas poświęcony na naukę w każdym przypadku będzie identyczny.
Kurs metodą SITA przygotowany jest specjalnie do nauki w relaksie i wyróżnia się: odpowiednią muzyką relaksacyjną w tle; harmonią miedzy muzyką w tle lekcji a odsłuchiwanym materiałem; odpowiednim tempem nagrań oraz specjalnie dopasowaną barwą głosu lektora.
Metodą SITA można uczyć się w dowolnie wybranej porze dnia. Niekiedy jednak wieczorne zmęczenie może powodować zasypianie w trakcie etapów nauki z urządzeniem SITA Calm. Oznacza to, że organizm potrzebuje regeneracji i snu. Jak tylko pozwolisz mu na odpoczynek możesz powrócić do wieczornej aktywności z metodą SITA.
Każda, pod warunkiem, że nie czujemy się w danym momencie bardzo zmęczeni. Nie należy uczyć się w godzinach, w których zazwyczaj udajemy kładziemy się spać.
Nie, Fazę zapamiętywania jak i powtórzenia należy odbyć w stanie relaksu bez przerwy. Przerwaną fazę należy rozpocząć od początku z przerwą nie dłuższą niż 7 dni.
Metoda nauki języków SITA nie jest droższa od klasycznej nauki języków w grupie kilkuosobowej w szkołach językowych. Dodatkowe korzyści w postaci samodzielnej nauki w zaciszu własnego domu, w komfortowych, bezstresowych warunkach i co najważniejsze przyswajanie materiałów znacznie szybciej, dają przewagę metodzie SITA nad tradycyjnymi formami nauki.
Nie, zdolności językowe nie mają wpływu na rezultaty nauki języków metodą SITA. Ze względu na sposób nauki w stanie głębokiego relaksu jesteśmy w stanie uczyć się szybciej.
Stan relaksu oczyszcza i regeneruje organizm. Częste przebywanie w tym stanie sprawia, że stajemy się łagodni i cierpliwi, budzimy się rano bardziej optymistycznie nastawieni do życia.
Tak, jeśli posiada umiejętność wprowadzania się w stan relaksu bez biofeedback’u świetlnego. Urządzenie SITA Calm będzie nadal zbierało informacje o oddechu i przetwarzało je na sygnał dźwiękowy, wspomagający szybszy relaks oraz lepszą percepcję nauki.
Logowanie tym samym kontem do aplikacji mobilnej możliwe jest dla dwóch urządzeń jednocześnie. Postęp kursu synchronizowany jest automatycznie i jest wspólny dla konta.
Pytania o zdrowie
Najlepszym dowodem jest stosowanie urządzeń SITA w szpitalach, np. przez kobiety w ciąży (na Węgrzech) i przez osoby z wadami serca (w Instytucie Kardiologii w Aninie pod Warszawą).
Urządzenie Sita i SITA Calm emituje światło w rytmie oddechu użytkownika. W związku z czym osoby ze światłoczułą epilepsją nie powinny korzystać z urządzenia SITA i SITA Calm. Zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym w celu oceny możliwości korzystania z urządzenia SITA Calm. Urządzenie SITA Calm, posiada możliwość całkowitego wyłączenia emisji światła podczas relaksu.
Tak, jeśli posiada umiejętność wprowadzania się w stan relaksu bez biofeedback’u świetlnego. Urządzenie SITA Calm będzie nadal zbierało informacje o oddechu i przetwarzało je na sygnał dźwiękowy, wspomagający szybszy relaks oraz lepszą percepcję nauki.
Pytania ogólne o metodę SITA
Nie, metoda SITA nie polega na wprowadzaniu w stan hipnozy. Urządzenie SITA Calm ułatwia wejście w naturalny stan fizjologiczny jakim jest stan relaksu. Wykorzystując SITA Calm, wejdziesz w stan relaksu szybciej i utrzymasz ten stan podczas nauki.
Tak, urządzenie SITA Calm produkowane jest w należytej staranności i posiada wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa.
Biologiczne sprzężenie zwrotne między oddechem, a bodźcami świetlnymi podtrzymujące stan relaksu.
Niedrożne górne drogi oddechowe mogą być przyczyną nieprawidłowego zbierania danych oddechu poprzez urządzenie SITA Calm.
Urządzenie SITA Calm, to najnowszy produkt SITA współpracujący z aplikacją mobilną SITA App (dla systemów iOS i Android). Wykorzystując połączenie Bluetooth możesz regulować kolor, natężenie światła, a także głośność dźwięku bio (sygnału dźwiękowego obrazującego oddech). Urządzenie SITA Calm dodatkowo pozwala monitorować na ekranie telefonu stan oddechu.
Zalecany wiek osób korzystających z nauki lub relaksu z SITA Calm to nie mniej niż 10 lat. Nauka z SITA Calm wymaga ok 40 minutowej sesji relaksu podczas nauki i umiejętności utrzymania się w tym czasie w jednej pozycji umożliwiającej relaks z SITA Calm.
Kolor diod nie ma znaczenia w skuteczności metody SITA i zależy od upodobań klienta i dobrej widoczności przez zamknięte powieki. Relaks i nauka odbywa się przy zamkniętych powiekach przez które kolor diod nie ma istotnego znaczenia. Rekomendowanym kolorem diod jest kolor czerwony lub żółty.
Pytania o zakup
Należy zalogować się do panelu klienta i przejść do zakładki Subskrypcje. Anuluj wybraną przez siebie subskrypcję. Od tego momentu nie pobierzemy opłaty za odnowienie dostępu na nowy okres.
W celu otrzymania faktury za odnowienie dostępu subskrypcyjnego należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta poprzez czat live na stronie, formularz kontaktowy bądź napisać na adres bok@sita.pl podając niezbędne dane do przekazania faktury.
Dostęp do zakupionych materiałów jest udzielany zaraz po zaksięgowaniu płatności. Jeśli nie widzisz zakupionego kursu wyłącz aplikację z tła i uruchom ponownie.
W takim przypadku, próby pobrania płatności zostaną dokonane w dwóch kolejnych dniach następujących po pierwszej próbie płatności. Zapewnij środki na karcie i ciesz się odnowieniem subskrypcji na kolejny okres.