blog SITA - wszystko o relaksie i nauce języków

Blog

Szukasz informacji przydatnych w nauce języków obcych? Śledź naszego bloga! Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji z zakresu angielskiej i niemieckiej gramatyki oraz słownictwa. Wykorzystaj przygotowane przez nas ciekawostki, by w łatwy i przyjemny sposób pogłębiać swoją wiedzę!

Dowiedz jak wykorzystać w 100% swój mózg do szybkiej i efektywnej nauki i jak może pomóc w tym przyjemny stan relaksu.

Back to top
Przeczytasz w
3 minut
Jedną z metod przyswajania innego języka, a przede wszystkim słówek, jest wykorzystanie do tego celu fiszek. Czy rzeczywiście ten sposób pomoże Ci uczyć się szybciej i efektywniej? Jak robić to dobrze? Przeczytaj nasze podpowiedzi! 
Przeczytasz w
3 minut
Każde słowo ma swoje znaczenie. Również to, które jak przyimek jest nieodmienną i niesamodzielną częścią mowy. W przypadku hiszpańskiego zasada używania przyimków jest istotnym elementem nauki tego języka. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł! 
Przeczytasz w
3 minut
Trudno przecenić rolę, jaką nauka języka obcego odgrywa w rozwoju. Nabywanie kompetencji z tego zakresu wiąże się z licznymi zaletami już na etapie zdobywania wiedzy, a ponadto niesie za sobą szereg możliwości w nieco bardziej odległej perspektywie.
Przeczytasz w
3 minut
Wiele osób uczących się języka obcego ma problem ze stosowaniem go w praktyce. Często znajomość słów, zasad gramatycznych oraz innych zagadnień nie wystarcza, by móc prowadzić swobodną konwersację w innej niż ojczysta mowie. Z tego względu wykorzystywane są różne metody w nauczaniu języka mające na celu uefektywnienie procesu przyswajania wiedzy. Jedną z nich jest metoda CLIL. Czym ona jest?
Przeczytasz w
3 minut
Nauka języka obcego w dzisiejszych czasach postrzegana jest jako nieodłączny element rozwoju osobistego. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia, traktując ją jako bardzo ważny, a często kluczowy aspekt stałego poszerzania wiedzy. Samorozwój w tym zakresie zdecydowanie nie jest postrzegany jako przykry obowiązek, ale szansa na łączenie przyjemnego odpoczynku z pożytecznym efektem w postaci zdobywania nowych kompetencji językowych.
Przeczytasz w
3 minut
Poznając nowy język, warto zacząć od podstaw. Pory roku oraz miesiące po hiszpańsku zdecydowanie do nich należą. Przydadzą się w podróży, codziennej rozmowie, w szkole czy w pracy. By ułatwić sobie naukę i późniejszą komunikację, warto pamiętać o odpowiedniej pisowni i wymowie. Dowiedz się więcej i podnieś poziom swoich umiejętności językowych – zapraszamy do lektury!
Przeczytasz w
3 minut
Rozpoczynając naukę nowego języka, często jednymi z pierwszych poznawanych słówek są kolory. Hiszpański nie jest tutaj wyjątkiem. Znajomość nazw barw umożliwia opisywanie wielu rzeczowników i tworzenie podstawowych zdań.
Przeczytasz w
3 minut
Istnieje wiele metod nauki języka angielskiego. Obecnie powszechnie uczy się go w szkołach, wiele osób prywatnych oraz placówek prowadzi kursy w różnych formach, a w internecie nie brakuje materiałów szkoleniowych, platform oraz aplikacji przeznaczonych do nauki właśnie tego języka.
Przeczytasz w
3 minut
Dziś bierzemy na tapet voz pasiva – jedno z najważniejszych zagadnień, czyli stronę bierną w języku hiszpańskim. Co to właściwie jest i kiedy oraz jak ją stosować? Czym się różni od strony czynnej? Jeśli chcesz zgłębić tajniki hiszpańskiej gramatyki, koniecznie czytaj dalej!