Back to top
siła oddechu z SITA

Relaks z SITA Calm

sposób na intensywny wypoczynek

Jeszcze lepsze doznania z dedykowaną aplikacją

Poznaj opinie użytkowników

Do systemu, jak i urządzenia, podszedłem z rezerwą, ale i dużą ciekawością. Korzystanie z urządzenia zacząłem od nauki wprowadzania się w stan relaksu. Efekty przeszły moje oczekiwania. Nagrania, jak i muzyka, potęgują cudowne doznania. jestem pewien, że nauka będzie bardzo przyjemna.
Tomasz N.
Zapoznałam się z systemem SITA. Uważam, że przy jego pomocy można rewelacyjnie się zrelaksować, a zarazem wyciszyć. Po kilkukrotnym użyciu systemu SITA zauważyłam, że bardziej się koncentruje, lepiej przyswajam sobie tekst do zapamiętywania. Będę dalej korzystać z systemu SITA.
Beata K.
System SITA oceniam jako dobrą metodę eliminowania napięcia. Urządzenie pozwala mi na odprężenie i uwolnienie od napięcia psychicznego. Dzięki ćwiczeniom relaksacyjnym jestem spokojny, czuję się wypoczęty, zauważyłem, że mniej się denerwuje i wykazuję większą cierpliwość dla otoczenia.
Józef G.
System SITA pozwala na dużą koncentrację, a jednocześnie pełne odprężenie. Dzięki niemu czuję się w pełni zrelaksowany.
Grzegorz R.
Mam 48 lat. Nerwowy tryb życia i jego zawrotne tempo odbijają się negatywnie na pracy mojego serca i układu krążenia, zwłaszcza, że do tej pory nie potrafiłam się relaksować. SITA umożliwia mi osiąganie relaksu, wewnętrznego spokoju, przez co moje dolegliwości sercowo-naczyniowe znacznie się zmniejszyły. [...]
Krystyna B.-K.
Obecnie nie uczyłam się jeszcze języka. Jednak SITA pomaga mi w osiągnięciu relaksu, stanu spokoju. Jestem osobą bardzo dynamiczną i nawet przy dużym zmęczeniu nie potrafię się wyciszyć. SITA mi w tym pomaga.
Agata T.
System SITA pozwala mi w pełni wejść w stan głębokiego odprężenia, relaksu. Mogę oderwać się od problemów świata zewnętrznego, pozbyć się stresu. Dzięki niemu pozytywnie, optymistycznie patrzę na świat [...].
Mirosława K.
Jestem bardzo zadowolony z urządzenia SITA. O tym urządzeniu słyszałem od znajomych i postanowiłem wypróbować na sobie. Wykorzystuje je głównie do relaksu. Od kiedy go używam zauważyłem znaczną poprawę koncentracji oraz jakość snu. Jestem wypoczęty, odprężony, a codzienne osiąganie stanu relaksu z urządzeniem SITA pomaga mi lepiej wykorzystywać wiedzę.
Arkadiusz W.
Urządzenie SITA zakupiłem w celach relaksacyjnych. W przyszłości myślę także o nauce języka angielskiego. Jako urządzenie do wprowadzania organizmu w stan relaksu spisuje się rewelacyjnie. Miałem trochę do czynienia z jogą, więc wiem, że osiągnięcie stanu relaksu tylko za pomocą ćwiczeń nie jest sprawą prostą. Nauki za pomocą systemu nie jestem w stanie oceniać, ponieważ go na razie do niej nie używam. Martwi mnie tylko jakość użytych tworzyw sztucznych do wykonania urządzenia. Oczywiście nie ma to wpływu na działanie urządzenia.
Piotr D.
Przyznam szczerze, że kupowałam urządzenie SITA z myślą o nauce języka angielskiego. Jestem trzydziestoośmiolatką, zestresowaną, w trakcie różnego rodzaju zawirowań w moim życiu. Ogromną niespodzianką jest dla mnie to, że urządzenie pomaga osiągnąć stan relaksu. Mogę się po prostu wyciszyć, odprężyć. Dzięki temu człowiek ma potem więcej energii, z zapałem podchodzi do nauki i do codziennych, zwykłych spraw. jestem pod wrażeniem.
Małgorzata J.
Uczę się z prawdziwą przyjemnością i łatwością jak nastolatka, chociaż mam 54 lata. Ku mojemu zaskoczeniu zniknęły bezsenne noce. Śpię zdrowym, głębokim snem. Gdzieś się też podziały niewielkie ślady łuszczycy, choć korzystam z urządzenia od tak krótkiego czasu.
Ewa D.
Z całą pewnością mogę powiedzieć, że urządzenie SITA jest pomocne w nauce języków obcych, ale nie tylko. Unikalny sposób wprowadzania w stan relaksu powoduje, iż niemożliwe staje się realne i to bez większego wysiłku.
Piotr P.
Urządzenie oraz system SITA pozwala mi się zrelaksować jak nigdy dotąd i mobilizuje do pracy nad własnym ciałem, pomimo nadmiaru obowiązków życia codziennego. Mam nadzieję, że tak samo dobrze działa w nauce języka obcego, co będę mogła ocenić po ukończeniu kursu języka włoskiego.
Urszula W.
Stan relaksu - super sprawa, a na dodatek nie marnuje się czasu. Przyjemne z pożytecznym. Ciało odpoczywa, a umysł chłonie wiedzę. Ekstra!!! Żeby wszystko w życiu było takie miłe.
Justyna A.

Pytania o relaks

Co to jest stan relaksu?

To naturalny stan umysłu i ciała, w którym wśród fal elektroencefalograficznych mózgu przeważają fale o niskiej częstotliwości od 7 do 12 Hz. Każdy człowiek mimowolnie znajduje się w stanie relaksu przez krótkie chwile co najmniej dwa razy w ciągu doby – tuż przed zaśnięciem i zaraz po obudzeniu się.

Czym się charakteryzuje stan relaksu?

W stanie relaksu występuje miarowy, głęboki i spokojny oddech; serce pracuje rytmicznie i powoli; ciśnieni krwi jest stałe; wśród fal mózgowych przeważają fale alfa o częstotliwości około 7Hz; wszystkie mięśnie są rozluźnione, występuje wewnętrzny spokój, a nawet uczucie nieokreślonej radości.

Ile trwa osiągnięcie stanu relaksu z SITA?

W pierwszych próbach po 10 – 15 minutach. Później – w wyniku kilku, kilkunastu prób – po około 2 minutach.

Kiedy wiem, że jestem w stanie relaksu?

Oczy są zamknięte, oddech jest miarowy, wszystkie mięśnie są rozluźnione, w całym ciele czuje się miłe ciepło i błogą ociężałość, reakcje na bodźce zewnętrzne są stłumione, myśli są nieokreślone lub ograniczone, np. do własnego oddechu.

O czym należy myśleć w stanie relaksu?

Najlepiej o niczym, co najwyżej o własnym oddechu.

Jak często można wprowadzać się w stan relaksu?

Nie ma żadnych ograniczeń częstości ani czasu przebywania w stanie relaksu, bo jest naturalnym stanem organizmu człowieka, sprzyjającym uwolnieniu się od napięć, stresów i zmęczenia.

Czy są inne metody osiągania relaksu?

Tak. Jest wiele technik osiągania stanu relaksu. Jednak utrzymanie go innymi technikami byłoby bardzo trudne po włączeniu odtwarzania lekcji językowej. Natomiast w metodzie SITA urządzenie SITA/SITAcalm podtrzymuje stan relaksu także w czasie słuchania lekcji, gdyż sprzężenie zwrotne między oddechem a sygnałami świetlnymi, które docierają do oczu przez zamknięte powieki, podtrzymuje stan relaksu cały czas.

Czy można się uzależnić od stanu relaksu?

Stan relaksu jest stanem fizjologicznym, naturalnym, a to wyklucza możliwość uzależnienia.

Czy stan relaksu może zastąpić pobudzające używki?

Tak. Jeśli chcemy zregenerować siły, poprawić koncentrację, zyskać energię do pracy – można stosować stan relaksu zamiast picia kawy lub napojów energetyzujących. Dwadzieścia minut stanu relaksu sprawi, że następne kilka godzin będzie miało efektywność kilkunastu.

Skąd wiadomo, że stan relaksu jest nieszkodliwy dla zdrowia?

Najlepszym dowodem jest stosowanie urządzeń SITA w szpitalach np. przez kobiety w ciąży (na Węgrzech) i przez osoby z wadami serca (w Instytucie Kardiologii w Aninie pod Warszawą).

Czy to naturalne, że podczas stanu relaksu myśli uciekają gdzieś daleko?

Tak – to naturalne i prawidłowe, wręcz pożądane w stanie relaksu.

Jaki wpływ ma stan relaksu na osobowość?

Stan relaksu oczyszcza i regeneruje organizm. Częste przebywanie w tym stanie sprawia, że stajemy się łagodni i cierpliwi, budzimy się rano bardziej optymistycznie nastawieni do życia.

Czy sesję relaksu z urządzeniem SITA czy SITA Calm mogę wykonywać z własną muzyką?

Tak, poza dostępnymi w aplikacji SITA App materiałami do relaksu, sesje relaksacyjne można wzbogacić o dodatkowy materiał zewnętrzny.