Back to top
super szybkie baner main page

Szybka nauka
języków

Tempo i efekty nauki
nieosiągalne dla tradycyjnych metod

Ucząc się w stanie relaksu z urządzeniem SITA Calm odpoczywasz, możliwe jest więc przeznaczenie na naukę nawet do 7 godzin dziennie! Możesz uczyć się bardzo intensywnie lub dowolnie dostosowywać naukę do swoich codziennych zajęć. Uzyskane efekty będą takie same. Ważne, by przestrzegać opracowanego planu nauki.

44 godziny

Tylko tyle potrzebujesz na przerobienie kursu składającego się z 20 lekcji. Opanujesz materiał umożliwiający swobodne porozumiewanie się w języku obcym, tj. około 1000 słów i zwrotów.

7-80 dni

Poświęcając na naukę 6,5 godziny dziennie będziesz porozumiewać się swobodnie językiem obcym już w ciągu tygodnia. Ten sam materiał przyswoisz w 80 dni ucząc się jedynie od 20 do 40 minut dziennie.

1138 słów i zwrotów

To średni wynik dla zapamiętanego materiału uzyskany w eksperymencie przeprowadzonym na grupie osób będących w różnym wieku i o różnym poziomie wykształcenia ogólnego.

Opinie naszych klientów

Prawda jest taka, że SITA uczy 53 letnią kobietę języka angielskiego i to z powodzeniem. Myślałam, że to nie jest możliwe, to graniczy z cudem. Fakty jednak mówią same za siebie, zapamiętuję nie tylko słówka, ale i całe zdania. Co jeszcze zauważyłam? SITA powoduje to, że moja głowa lepiej pracuje (ten system wymiata moją sklerozę). System SITA daje pełną satysfakcję w uczeniu się obcego języka. Efekty nauki są zaskakujące nawet dla samego uczącego się (chodzi mi o ilość wiedzy, jaką jest w stanie wchłonąć umysł jednorazowo). Również w życiu osobistym stres już nie straszy, gdy można się zrelaksować dzięki systemowi SITA. Naprawdę uspokaja.
Halina C.
Początkowo sądziłem, iż ten system to jedna wielka ściema, ale teraz uważam, iż to był mój świetny zakup. Jestem z tego urządzenia bardzo zadowolony, gdyż pozwala na przyswojenie bardzo dużego zasobu informacji w krótkim czasie. Tak trzymać, gdyż wcale nie żałuję wydanych pieniędzy.
Witold G.
Chcąc wyrazić swoją opinię na temat systemu oraz urządzenia SITA, muszę przyznać, że na początku nie sądziłam, że może być on tak skuteczny. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ efekty nauki zaczęłam zauważać dosłownie po kilku lekcjach. W tej chwili naukę traktuję jako przyjemność, a nie przymus. System SITA śmiało polecam każdemu.
Katarzyna L.
System nauki SITA łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, dając możliwość dogłębnego oddania się nauce wybranego przez siebie języka. System SITA jest profesjonalnym kursem o dobrze dobranej tematyce, nie sprawiającym uczucia monotonii podczas nauki.
Artur Sz.
Urządzenie SITA spełniło moje oczekiwania. Mogę się dzięki niemu doskonale zrelaksować i nauka staje się przyjemnością. Nie odczuwa się czasu jaki upływa podczas nauki i co najważniejsze nie jest się zmęczonym po lekcji. Bardzo dobra inwestycja.
Tomasz Kl.
System SITA rzeczywiście pozwala niezwykle efektywnie zapamiętywać materiał lekcji. Jednocześnie dostarcza relaksu. Materiał lekcji niezwykle starannie wybrany, bardzo praktyczne zwroty pozwalające szybko osiągnąć stopień komunikowania się w obcym języku. Ponad to system SITA można używać do rozwijania swoich umiejętności w innych dziedzinach. POLECAM!!!
Zofia S.-P.
Jestem pod wrażeniem działania systemu SITA ze względu na jego efektywność. Moim zdaniem, system SITA daje dużo większą skuteczność nauki języka (np. angielskiego) niż tzw. Tradycyjne metody nauki języków obcych. Metoda SITA pozwala na szybkie i skuteczne nauczanie się podstawowych słówek i zwrotów w kilka tygodni. Uważam, że jest to produkt wysokiej jakości, który warto polecić tym wszystkim osobom, które chcą szybki, dobrze i skutecznie nauczyć się języka obcego.
Adrian G.
Kurs rzeczywiście pozwala bez większego wysiłku poznać język. Łatwo jest zapamiętać nowe słowa, gdyż są one używane w łatwych dialogach.
Roman Z.
SITA to wygodna, komfortowa nauka języka bez wychodzenia z domu, połączona z pełnym relaksem.
Od paru lat obdarowuję swoją rodzinę kursami SITA: od córki (22lata) po babcię (64 lata). SITA daje nam to, czego oczekiwaliśmy. Jest super.
Jolanta Ch.
System SITA dał mi możliwości, jakich do tej pory nie doznałem. Mowa tu jedocześnie o nauce języka i nauce relaksu. Te dwie funkcje sprawiają, że człowiek może się uczyć języka obcego przy umiejętności równoczesnego relaksu. Daje to niesamowite rezultaty.


Maciej P.
Nauka jest przyjemna, nie wymaga dużo wysiłku. Łatwo jest dopasować intensywność nauki do własnych potrzeb podczas nauki indywidualnej. Minusem jest niezbyt szeroka oferta języków.
Kamila K.
Zakup zestawu SITA jest dla mnie bardzo dobrą decyzją. Uspakaja i regeneruje psychikę. Pomaga i przyspiesza uczenie się języka.
Irena G.
Nauka w systemie SITA jest zupełnie innym doświadczeniem od wcześniejszych prób nauki języka obcego, które były moim udziałem. Poza tym, że pogłębiam szybko znajomość języka, to mam okazję wyciszyć się po, często stresującym, dniu pracy i jest to dla mnie duża „wartość dodana” metody SITA.
Elżbieta Ch.
Jestem zadowolona, że mogę uczyć się języka w domu, w dowolnej chwili, dzięki systemowi SITA. Moje doświadczenia ze szkołą językową do tej pory nie były dobre. Dodatkowo, dzięki urządzeniu SITA mogę zrelaksować się w ciągu dnia.
Małgorzata P.
Wyrażamy swoje zadowolenie z zakupu Państwa produktu, gdyż spełnia on w zupełności nasze oczekiwania. Jednocześnie cieszymy się, iż nauka przy pomocy urządzenia SITA jest nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością, którą wszystkim gorąco polecamy.
Dariusz L.
System ten pomógł mi przełamać to, czego nigdy nie umiałem pokonać.
Paweł F.
Lekcje napisane są czytelnie i przejrzyście. Nagrania są łatwe do zrozumienia i łatwo przyswajalne.
Sławomir M.
System SITA to wielka przyjemność i radość z nauki. Po wielu latach przerwy przypomniałam sobie język, a teraz zaczynam przygotowywać się do egzaminu państwowego z języka. Myślę, że dzięki nauce SITA to mi się uda.
Anna T.
Nauka za pomocą urządzenia SITA jest nie tylko przyjemna, ale pozwala również zapamiętywać większy zakres materiału, w znacznie krótszym czasie, niż ma to miejsce w przypadku metody tradycyjnej.
Daniel J.
Jestem zadowolona z zestawu, pomaga mi się zrelaksować. Nauka sprawia przyjemność. Nie myślę o nauce jak o czymś trudnym, ale jak o czymś przyjemnym.
Maria S.-K.
Uważam, że system SITA jest wspaniałym urządzeniem, które można wykorzystywać nie tylko do nauki języków, ale również innych przedmiotów, z którymi mamy problemy. Należy także zwrócić uwagę, iż system może być używany dla samego relaksu i rozładowania napięcia, które często towarzyszy naszemu życiu w dzisiejszych czasach.
Katarzyna W.
Urządzenie bardzo proste w obsłudze. Materiały dobrej jakości i bardzo przejrzyste. Metoda warta polecenia.
Agnieszka G.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupionego urządzenia. Obserwuje duże postępy w nauce. Nauka jest miła i przyjemna.
Iwona K.
Jestem bardzo zadowolony ze sposobu nauczania i ilości przyswajanych słów. Mogę się po prostu wyciszyć, odprężyć. Jestem pod wrażeniem.
Damian K.
Kupiłem urządzenie SITA z myślą o mojej córce, która jest trochę nadpobudliwa i ma problemy z koncentracją. Dzięki temu urządzeniu potrafi się teraz skupić na nauce i poprawiła się u niej zdolność przyswajania wiedzy, nie tylko z języka lecz także w innych dziedzinach. Efekty są bardzo obiecujące i nie ukrywam swojego zadowolenia. Sam również planuję w najbliższym czasie skorzystać z urządzenia i przypomnieć sobie długo nie używane zwroty językowe.
Zbigniew W.
Program nauki SITA pomógł mi znaleźć nową metodę uczenia się. Dzięki tej metodzie można w bardzo przyjemny sposób nauczyć się dużej partii materiału i zapamiętać dużo słówek. Myślałam, że to będzie trudne, gdyż nie należę do osób systematycznych. W dodatku ruchome godziny pracy uniemożliwiały mi podjęcie normalnego kursu. Teraz z metodą SITA jest to możliwe, w dowolnej wolnej chwili, a co najważniejsze przychodzi to z łatwością. Uważam, że przyswajanie informacji w stanie relaksu jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż dzięki temu nie trzeba poświęcać aż tyle czasu na typowe „wkuwanie” słówek.
Urszula Sz.
System SITA jest naprawdę dobry dla tych, którzy pragną nauczyć się szybko języka obcego i mają silną motywacje. Ten system jest fantastyczny, jeżeli chodzi o wyciszenie.
Agata F.
Nauka systemem SITA jest przyjemna i przede wszystkim – nie męczy. Efekty odczuwalne są bardzo szybko, słowa i zwroty opanowane w ten sposób powracają nawet po dłuższym czasie. Ważna jest tutaj jednak systematyczność, samozaparcie i sporo wolnego czasu. Jest to na pewno przyjemny wstęp do nauki nowego języka w celach komunikacyjnych.
Anna Ż.
Od kilku dni jesteśmy użytkownikami systemu SITA. W pełni spełnia on nasze oczekiwania. Metoda nauki przez niego sugerowana jest rewelacyjna. Umożliwia zapamiętywanie dużej ilości słówek i zwrotów, jednocześnie za pomocą urządzenia można wprowadzić się w stan relaksu, bardzo potrzebny dla osób prowadzących aktywny tryb życia.
Marcin P.
System SITA jest w istocie programem nowatorskim, który generuje dużo większe możliwości przyswajania wiedzy (np. przy nauce języka obcego). Jest to szczególnie ważne dla osób, które z racji swojej pracy nie mogą sobie pozwolić na dodatkowe zajęcia prowadzone metodami tradycyjnymi.
Roman D.
Nauka sprawia mi przyjemność, codziennie czekam na nową porcję wiedzy, myślę, że kupię jeszcze kurs języka francuskiego i hiszpańskiego.
Zuzanna R.
Urządzenie SITA spełnia moje oczekiwania. Pozwala mi się zrelaksować, a jednocześnie szybciej i skuteczniej przyswoić materiał w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Mam wrażenie, że zarówno pojedyncze słowa jak i całe zdania głęboko zapadają w moją psychikę, dzięki czemu łatwiej je zapamiętuje.
Jerzy P.
Nauka metodą SITA była dla mnie bardzo miłym doświadczeniem. Spowodowała systematyczne zapamiętywanie kolejnych zwrotów oraz utrwalanie już poznanych wcześniej. Podczas dnia codziennego przy wykonywaniu rozmaitych czynności, w mojej pamięci pojawiały się samoczynnie nowo powstałe wyrażenia i zwroty. Jestem zadowolona bo miałam okazję rozpocząć naukę tym systemem i chciałabym ją kontynuować.
Justyna B.
Ćwiczenia relaksacyjne powodują odprężenie umysłu i całego organizmu, wprowadzają w stan uspokojenia i równowagi, co pozwala skutecznie „wchłaniać” materiał kursu.
Wojciech Ł.
Potwierdzam, że system SITA jest efektywną i dojrzałą metodą ułatwiającą przyswajanie języków obcych [...] Powstało na ten temat dziesięć eksperymentalno-pedagogicznych studiów, jeden doktorat oraz wiele prac dyplomowych, które dokumentują skuteczność tej metody w odniesieniu do różnych forma nauczania.

(tłumaczenie opinii z języka niemieckiego)
Prof. dr Rainer Dieterich
Metoda SITA opiera się na podświadomym wykorzystaniu oddechu do uruchomienia pracy prawej półkuli mózgu. Podwyższa to kilkakrotnie możliwości percepcyjne mózgu i znacznie zwiększa stopień zapamiętywania tekstu.
Prof. dr hab. Jacek Fisiak

Poznaj zalety metody sita

urządzenie SITA Calm - relaks i nauka języka
nauka metodą sita subskrypcja w aplikacji

Zapamiętujesz szybciej i więcej

Zapamiętuj informacje do 5 razy szybciej niż tradycyjnymi metodami. Intensywna nauka, nawet kilka godzin dziennie, bez zmęczenia dzięki głębokiemu odprężeniu.

Pamiętasz dłużej

Skuteczne techniki zapamiętywania informacji, uaktywniają prawą półkulę mózgu, a tym samym pamięć długotrwałą.

Błyskawiczne efekty

Pierwsze efekty nauki zauważalne są bardzo szybko. Wyzwalają motywację do nauki.

Nauka jest przyjemnością

Bez stresu, przymusu, mozolnego wkuwania, stopni, sprawdzianów czy egzaminów. W trakcie nauki jednocześnie odpoczywasz, czujesz spokój i wewnętrzne wyciszenie.

Własny plan nauki

Sam decydujesz o porze i intensywności uczenia się. Ten sam materiał możesz przerobić w ciągu 7, 30 lub 80 dni. W obu przypadkach czas poświęcony na naukę oraz jej efekty będą identyczne.

Metoda dla każdego

Wiek i predyspozycje nie mają znaczenia. Badania nad skutecznością metody przeprowadzone na osobach w wieku 20 - 68 lat wykazały porównywalne rezultaty nauki.

Zdrowie gratis

Nauka z SITA Calm to przyjemność z korzyścią dla zdrowia. Pozytywny wpływ relaksu na organizm człowieka jest niepodważalny!

Oszczędzasz 

Zaoszczędzony na tempie nauki czas możesz wykorzystać na inne przyjemności. Z jednego urządzenia mogą korzystać także Twoi bliscy - do nauki lub relaksu. 

Jak to działa

nauka i relaks metodą SITA

Zrelaksuj się

 

Naukę języka należy poprzedzić łatwą i przyjemną nauką relaksu. Proces ten najczęściej wynosi od 2 do 5 dni, przy zaangażowaniu maksymalnie godziny dziennie. Po tym czasie można śmiało przystąpić do nauki wybranego języka lub innych dowolnych materiałów.
                  

Wykonaj kilka do kilkunastu sesji relaksacyjnych z SITA Calm. Każda próba powinna trwać około 20 minut. Jeśli poczujesz, że osiągasz stan relaksu w ciągu kilku minut, jesteś gotowy, aby rozpocząć kurs wybranego języka, czy naukę własnych treści. 

Trzymaj się zasad

Metoda SITA to cztery następujące po sobie etapy nauki, każdy z nich tak samo ważny. Postępuj zgodnie z poniższym planem nauki, a osiągniesz znakomite rezultaty.

Zapoznaj się z materiałem lekcji

Zapoznaj się z materiałem przeznaczonym do zapamiętania. Wysłuchaj dialogu w języku obcym. Osłuchaj się z jego brzmieniem i intonacją. Następnie przeczytaj na głos polskie tłumaczenie dialogu, uważnie i ze zrozumieniem. Zapamiętaj jak najwięcej szczegółów. Śledząc wzrokiem oryginalny zapis w języku obcym, ponownie przesłuchaj dialog z nagrania. Zapoznaj się z pisownią nowych słów.

1
INICJACJA

Odsłuchaj lekcję w stanie relaksu

Uruchom i załóż okulary SITA Calm, następnie włącz bieżącą lekcję do zapamiętania. Słuchając lekcji z zamkniętymi oczami, koncentruj się na rytmie własnego oddechu lub muzyce, którą usłyszysz w tle. Wysłuchaj całą lekcję, bez przerwy. To decyduje o efekcie zapamiętywania. Ta część nauki dzieje się bez Twojego świadomego uczestnictwa. Po zakończeniu lekcji pozostań kilka minut w wyciszeniu. Pozwól, by Twój umysł przetworzył i zapisał nowo poznany materiał w pamięci długotrwałej.

2
ZAPAMIĘTYWANIE

Używaj nowo poznanych słów i zwrotów

Głośno i wyraźnie wymawiaj zapamiętane słowa i zwroty. Użyj ich do wypowiadania własnych myśli. Korzystaj z nowej wiedzy. Głośne wypowiadanie własnych myśli umożliwi Ci dostęp do zapamiętanych informacji. Staraj się mówić płynnie, w razie potrzeby wspierając się polskimi słowami. Stopniowo w miarę postępów zastępuj polskie słowa nowo poznanymi. Do zapamiętanego materiału wracaj w trakcie codziennych zajęć. Dodatkowo wykorzystaj przypisane do lekcji ćwiczenia, scenki rodzajowe. Zapoznaj się z zagadnieniami gramatycznymi. 

3
AKTYWIZACJA

Utrwal materiał poprzedniej lekcji

Uruchom i załóż okulary SITA Calm, następnie uruchom plik audio poprzedniej lekcji. Słuchając z zamkniętymi oczami, koncentruj się na rytmie własnego oddechu lub muzyce, którą usłyszysz w tle. Wysłuchaj całą lekcję, bez przerwy. To decyduje o efekcie zapamiętywania. Ta część nauki dzieje się bez Twojego świadomego uczestnictwa. Po zakończeniu pozostań kilka minut w wyciszeniu. Pozwól, by Twój umysł przetworzył i zapisał nowo poznany materiał w pamięci długotrwałej.

4
POWTÓRZENIE
aplikacja i podręcznik sita

Kursy językowe metodą SITA

składają się z podręcznika zawierającego dialogi, słownictwo, część gramatyczną i ćwiczenia oraz od 6 do 10 godzin nagrań audio dostępnych w aplikacji mobilnej. Sprzyjające zapamiętywaniu nagrania to czytane przez native speakerów dialogi i specjalnie opracowane 40 minutowe lekcje dedykowane zapamiętywaniu w stanie relaksu. Ich tło stanowi spokojna muzyka, która sprzyja pozostawaniu w stanie relaksu.

kurs angielskiego w aplikacji mobilnej SITA App

Teraz również w aplikacji

Nowy kurs języka angielskiego na poziomach podstawowym i średnio zaawansowanym, jako jedyny, dostępny jest w formie subskrypcji w aplikacji mobilnej SITA App. Nie potrzebujesz podręcznika, nie musisz pilnować zasad metody SITA. W subskrypcji znajdziesz pełną treść kursów, a aplikacja poprowadzi Cię krok po kroku. 

attractive-stylish-woman-listening-music-wireless-earphones-holding-smartphone.jpg

Wybierz kurs dla siebie

blog nauka w relaksie z SITA

Nauka w stanie relaksu

Opinie naukowców są zgodne – każdy człowiek wykorzystuje tylko kilka procent naturalnych możliwości własnej pamięci. Co więc zrobić, aby lepiej wykorzystywać te naturalne możliwości? Należy uczyć się w stanie relaksu!

swobodna komunikacja w obcym języku - nauka z SITA

Czy wieloletnia nauka języka gwarantuje płynne komunikowanie się?

Polacy uczą się języków obcych długo i wytrwale, ale niekoniecznie efektywnie. Średnio na naukę języków poświęcamy niemalże 11 lat. Dlaczego tak długo? Sprawdź.

Pytania o naukę

Czy nauka metodą SITA jest skuteczna?

Tak, nauka metodą SITA opiera się na nauce w stanie głębokiego relaksu, którym zwiększona jest percepcja przyswajanych informacji. Zgodnie z badaniami nauka metodą SITA jest do 5 razu szybsza niż metodami tradycyjnymi. Dodatkowo materiał zapamiętywany jest na dłużej.

Dlaczego lepiej zapamiętujemy nowe słowa w stanie relaksu?

W stanie aktywności dziennej wszelkie informacje najpierw trafiają do pamięci sensorycznej, następnie do krótkotrwałej, a potem, jeśli mózg uzna je za potrzebne na dłużej – do pamięci długotrwałej. Natomiast w stanie relaksu informacje dźwiękowe trafiają od razu do pamięci długotrwałej. Wielokrotnie potwierdziły to przeprowadzone eksperymenty w Niemczech i w Polsce.

Czy lepsze zapamiętywanie dotyczy wszystkich?

Tak. Badania naukowe przeprowadzone w Niemczech i w Polsce wykazały, lepsze zapamiętywanie nie zależy od płci, wieku, ani wykształcenia czy predyspozycji.

Co zrobić aby pobrać audio kursu?
  1. Wejdź do sklepu z aplikacjami na swoim urządzeniu mobilnym (dla Android – Google Play; dla iOS – AppStore).
  2. Wpisz w wyszukiwarkę SITA App.
  3. Zainstaluj darmową aplikację SITA App
  4. Po uruchomieniu aplikacji zaloguj się tymi samymi danymi(e-mail i hasło) lub sposobem logowania Google, Facebook, Apple Id ,którymi logowałeś się do sklepu podczas zakupu.
  5. Przejdź do NAUKA->AUDIO. Z listy kursów wybierz zakupiony kurs. Audio zakupionych kursów oznaczone jest kolorem granatowym.
  6. Kliknij wybrane audio kursu i potwierdź pobieranie.
  7. Pobrane audio kursu oznaczone jest ikonką słuchawek.
Czy metodą SITA mogą uczyć się także dzieci?

Szybkość zapamiętywania jak i efekty nauki nie zależą od wieku, jednakże wymagają od osoby uczącej skupienia i umiejętności przebywania w stanie relaksu (sesji relaksu z założonym urządzeniem SITA Calm) przez 40 minut w dwóch z trzech etapów nauki (Zapamiętywanie, Powtórzenie). Jeśli dziecko umie spokojnie siedzieć określony czas, nie ma przeciwskazań do nauki metodą SITA.