Mam już swoje SITA Calm - co teraz?
Jesteś świeżym posiadaczem SITA Calm? Masz w planach rozpoczęcie nauki nowego języka metodą SITA lub wykorzystanie urządzenia wyłącznie do relaksu i profilaktyki zdrowia? Przeczytaj wpis, który powstał z myślą o wszystkich nowych użytkownikach. Odkryj przydatne wskazówki jak nauczyć się relaksować, a tym samym przygotować do rozpoczęcia nauki metodą SITA.
Przygotuj SITA Calm
Zapoznaj się z instrukcją dołączoną do urządzenia. W razie potrzeby sparuj urządzenie z aplikacją SITA Relaks i Nauka i wybierz indywidualne ustawienia diod i dźwięku bio. Kolor i natężenie światła led, jak również głośność dźwięku bio ustaw według własnych preferencji. Pamiętaj, że światło obserwować będziesz przez zamknięte powieki, wystarczy jeśli docierać będzie do Ciebie delikatna łuna świetlna. Dźwięk bio należy ustawić na tyle cicho, aby był delikatnie słyszany w tle. Weź więc pod uwagę czy zamierzasz relaksować się z samym urządzeniem, z muzyką w tle, w słuchawkach czy bez. Jeśli posiadasz słuchawki z aktywną redukcją szumu rekomendujemy wyłączenie tej funkcji, abyś mógł usłyszeć dźwięk bio emitowany bezpośrednio z urządzenia. Dźwięk bio nie powinien być dźwiękiem dominujący, a jedynie stanowić tło dla odtwarzanego audio lub materiału lekcji.
Przestrzeń do odpoczynku
Znajdź zaciszne i spokojne miejsce, w którym nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzać. Usiądź wygodnie, tak, aby kręgosłup i głowa miały wygodne oparcie.
Włącz SITA Calm i załóż je jak okulary, ustaw czujnik oddechu 0,5 cm pod drożną dziurką nosa, tak, by urządzenie nie dotykało Twojej twarzy czy brody. Zamknij oczy i zacznij oddychać. Po kilku wdechach i wydechach zauważysz, że w rytm Twojego oddechu zapala się i gaśnie światło emitowane z diod. Równocześnie usłyszysz pojawiający się i znikający dźwięk bio bezpośrednio z urządzenia. Twoje jedyne, bardzo proste i przyjemne zadanie polega od teraz na śledzeniu rytmu oddechu.
Błogi stan relaksu
Twój organizm po chwili sam zacznie szukać optymalnego dla siebie rytmu pracy. Oddech stanie się spokojny, głęboki i miarowy. Ten optymalny, naturalny rytm zostanie przejęty przez cały organizm przez co wejdziesz w stan relaksu. Pojawią się różne odczucia, np. spokojne myśli i wyobrażenia, wewnętrzny spokój, przyjemna ociężałość, miarowość oddechu i pracy serca. Po pewnym czasie pojawi się również uczucie ciepła i rozluźnienia w mięśniach.
Przebywanie w stanie relaksu powinno trwać od 15 do 25 minut, tyle potrzebuje organizm na regenerację sił. Można oczywiście przedłużyć przebywanie w tym stanie, zwłaszcza, że jest on tak przyjemny…
Wskazane jest płynne przejście ze stanu relaksu do stanu aktywności. W tym celu powoli napinaj i rozluźniaj mięśnie, przeciągnij się i „nastaw psychicznie” na powrót do rzeczywistości. Zdejmij urządzenie i powoli otwórz oczy, wstań bez pośpiechu.
W aplikacji SITA Relaks i Nauka znajdziesz darmowe materiały relaksacyjne – Twój osobisty przewodnik po stanie relaksu. Głos lektora krok po kroku przeprowadzi Cię przez pierwsze sesje relaksu.
Już po kilku treningach z urządzeniem, po nauczeniu się osiągania stanu relaksu możesz rozpocząć przyjemną i odprężającą naukę metodą SITA.