Back to top
Obraz
Mind workout
Mind workout
Przeczytasz w
3 minut
Relaks i Nauka
Autor
SITA

Mam już swoje SITA Calm - co teraz?

 

Jesteś świeżym posiadaczem SITA Calm? Masz w planach rozpoczęcie nauki nowego języka metodą SITA lub wykorzystanie urządzenia wyłącznie do relaksu i profilaktyki zdrowia? Przeczytaj wpis, który powstał z myślą o wszystkich nowych użytkownikach. Odkryj przydatne wskazówki jak nauczyć się relaksować, a tym samym przygotować do rozpoczęcia nauki metodą SITA.

Przygotuj SITA Calm

Zapoznaj się z instrukcją dołączoną do urządzenia. W razie potrzeby sparuj urządzenie z aplikacją SITA Relaks i Nauka i wybierz indywidualne ustawienia diod i dźwięku bio. Kolor i natężenie światła led, jak również głośność dźwięku bio ustaw według własnych preferencji. Pamiętaj, że światło obserwować będziesz przez zamknięte powieki, wystarczy jeśli docierać będzie do Ciebie delikatna łuna świetlna. Dźwięk bio należy ustawić na tyle cicho, aby był delikatnie słyszany w tle. Weź więc pod uwagę czy zamierzasz relaksować się z samym urządzeniem, z muzyką w tle, w słuchawkach czy bez. Jeśli posiadasz słuchawki z aktywną redukcją szumu rekomendujemy wyłączenie tej funkcji, abyś mógł usłyszeć dźwięk bio emitowany bezpośrednio z urządzenia. Dźwięk bio nie powinien być dźwiękiem dominujący, a jedynie stanowić tło dla odtwarzanego audio lub materiału lekcji. 

Przestrzeń do odpoczynku

Znajdź zaciszne i spokojne miejsce, w którym nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzać. Usiądź wygodnie, tak, aby kręgosłup i głowa miały wygodne oparcie.

Włącz SITA Calm i załóż je jak okulary, ustaw czujnik oddechu 0,5 cm pod drożną dziurką nosa, tak, by urządzenie nie dotykało Twojej twarzy czy brody. Zamknij oczy i zacznij oddychać. Po kilku wdechach i wydechach zauważysz, że w rytm Twojego oddechu zapala się i gaśnie światło emitowane z diod. Równocześnie usłyszysz pojawiający się i znikający dźwięk bio bezpośrednio z urządzenia. Twoje jedyne, bardzo proste i przyjemne zadanie polega od teraz na śledzeniu rytmu oddechu.

Błogi stan relaksu

Twój organizm po chwili sam zacznie szukać optymalnego dla siebie rytmu pracy. Oddech stanie się spokojny, głęboki i miarowy. Ten optymalny, naturalny rytm zostanie przejęty przez cały organizm przez co wejdziesz w stan relaksu. Pojawią się różne odczucia, np. spokojne myśli i wyobrażenia, wewnętrzny spokój, przyjemna ociężałość, miarowość oddechu i pracy serca. Po pewnym czasie pojawi się również uczucie ciepła i rozluźnienia w mięśniach.

Przebywanie w stanie relaksu powinno trwać od 15 do 25 minut, tyle potrzebuje organizm na regenerację sił. Można oczywiście przedłużyć przebywanie w tym stanie, zwłaszcza, że jest on tak przyjemny…

Wskazane jest płynne przejście ze stanu relaksu do stanu aktywności. W tym celu powoli napinaj i rozluźniaj mięśnie, przeciągnij się i „nastaw psychicznie” na powrót do rzeczywistości. Zdejmij urządzenie i powoli otwórz oczy, wstań bez pośpiechu.

W aplikacji SITA Relaks i Nauka znajdziesz darmowe materiały relaksacyjne – Twój osobisty przewodnik po stanie relaksu. Głos lektora krok po kroku przeprowadzi Cię przez pierwsze sesje relaksu.

Pobierz aplikację z AppStore

 

 

Pobierz z Google Play

 

 

Darmowe materiały do relaksu

 

Już po kilku treningach z urządzeniem, po nauczeniu się osiągania stanu relaksu możesz rozpocząć przyjemną i odprężającą naukę metodą SITA.

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Reguły gramatyczne mogą być trudne do zrozumienia dla początkujących adeptów danego języka. Podobnie jest w przypadku hiszpańskiego, w którym dla wielu osób problematyczne są m.in. czasowniki zwrotne. Ich charakterystyczną właściwością jest dodanie do wyrazu specjalnych zwrotów, takich jak „me”, „te”, „se”, które wskazują, że podmiot jest jednocześnie obiektem danej czynności.
Przeczytasz w
3 minut
Komponowanie i słuchanie dźwięków towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Wpływ muzyki na nastrój i psychikę człowieka został jednak odkryty stosunkowo niedawno, stając się przedmiotem badań naukowych. W kontekście depresji utwory artystyczne mogą pełnić funkcją terapeutyczną, pozytywnie oddziałując na emocje i stan wewnętrzny. Wykorzystuje się je nawet jako formę wsparcia antydepresyjnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!
Przeczytasz w
3 minut
Zrozumienie systemu godzinowego wymaga zapoznania się z kilkoma podstawowymi zasadami, które omówimy w poniższym artykule. W trakcie lektury zapoznasz się z zasadami podawania godziny po hiszpańsku i dowiesz się, jakie ćwiczenia warto stosować dla poprawny swoich umiejętności w tym zakresie. Zapraszamy do lektury!