Back to top
Obraz
benefity pracownicze - dobrostan pracowników
benefity pracownicze - dobrostan pracowników
Przeczytasz w
3 minut
Relaks i Nauka
Autor
SITA

Najnowsze trendy w benefitach pracowniczych. Dobrostan na pierwszym miejscu!

Dziś znakomita większość pracodawców zdaje sobie sprawę z kluczowej roli, jaką odgrywa zadowolenie i dobrostan pracowników. Dlatego też, aby przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych specjalistów, firmy sięgają po nowoczesne i innowacyjne benefity pracownicze. W tym wpisie przyjrzymy się najnowszym trendom w zakresie benefitów, ze szczególnym uwzględnieniem wellbeingu, czyli tych związanych z dobrym samopoczuciem pracowników.

Strefy relaks & chillout

Obecnie, wiele organizacji stawia na stworzenie przyjaznych miejsc pracy, w których pracownicy mogą odpocząć i zrelaksować się. Strefy relaksu wyposażone w ergonomiczne meble, rośliny, oraz dostęp do napojów zapewniają pracownikom przestrzeń, w której choćby na chwilę można oderwać się od codziennych obowiązków. W niektórych miejscach pracy można znaleźć nawet specjalne strefy chillout, gdzie pracownicy mogą skorzystać z krótkich sesji relaksu, medytacji czy masażu.

Czas na relaks w pracy

Ważnym elementem nowoczesnych benefitów jest również umożliwienie pracownikom elastycznego zarządzania czasem pracy. Firmy, które oferują godziny pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb pracowników, zdobywają punkty za elastyczność. To podejście pozwala na zwiększenie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, co ma bezpośredni wpływ na ogólny dobrostan zespołów.

Wsparcie dla kondycji psychicznej

W dobie rosnącego zainteresowania zdrowiem psychicznym, także firmy skupiają się na zapewnianiu wsparcia kondycji psychicznej swoich pracowników. Programy wellness, dostęp do specjalistów takich jak psycholog czy coach stają się coraz bardziej popularne. Pracodawcy rozumieją, że dbanie o zdrowie psychiczne pracowników przekłada się nie tylko na ich satysfakcję z pracy, ale także na efektywność i kreatywność w wykonywaniu obowiązków zawodowych.

Programy aktywności fizycznej

W ramach benefitów wellbeingowych, firmy coraz częściej oferują różnorodne programy aktywności fizycznej. Od dostępu do siłowni po organizowanie wspólnych zajęć sportowych czy grupowych treningów jogi, starają się zachęcać pracowników do aktywnego trybu życia. Korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej nie tylko przekładają się na zdrowie fizyczne, ale także mają pozytywny wpływ na stan psychiczny i emocjonalny.

Najnowsze pakiety benefitowe skupiają się nie tylko na tradycyjnych korzyściach, takich jak ubezpieczenia zdrowotne czy karty sportowe, ale również na aspektach związanych z dobrostanem pracowników. Stworzenie przyjaznego środowiska pracy, wspieranie zdrowego stylu życia oraz dbanie o kondycję psychiczną pracowników staje się kluczowym elementem strategii HR w wielu firmach. Dzięki takiemu podejściu, organizacje nie tylko przyciągają najlepszych specjalistów z rynku, lecz także tworzą zmotywowane, zaangażowane, produktywne i zadowolone zespoły.

Nowy poziom relaksu z SITA Calm!

Odkryj wszystkie korzyści płynące z dobroczynnego stanu głębokiego odprężenia.

Obraz
sita calm

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Jesteś świeżym posiadaczem SITA Calm? Masz w planach rozpoczęcie nauki nowego języka metodą SITA lub wykorzystanie urządzenia wyłącznie do relaksu i profilaktyki zdrowia? Przeczytaj wpis, który powstał z myślą o wszystkich nowych użytkownikach. Odkryj przydatne wskazówki jak nauczyć się relaksować, a tym samym przygotować do rozpoczęcia nauki metodą SITA.
Przeczytasz w
3 minut
Reguły gramatyczne mogą być trudne do zrozumienia dla początkujących adeptów danego języka. Podobnie jest w przypadku hiszpańskiego, w którym dla wielu osób problematyczne są m.in. czasowniki zwrotne. Ich charakterystyczną właściwością jest dodanie do wyrazu specjalnych zwrotów, takich jak „me”, „te”, „se”, które wskazują, że podmiot jest jednocześnie obiektem danej czynności.
Przeczytasz w
3 minut
Komponowanie i słuchanie dźwięków towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Wpływ muzyki na nastrój i psychikę człowieka został jednak odkryty stosunkowo niedawno, stając się przedmiotem badań naukowych. W kontekście depresji utwory artystyczne mogą pełnić funkcją terapeutyczną, pozytywnie oddziałując na emocje i stan wewnętrzny. Wykorzystuje się je nawet jako formę wsparcia antydepresyjnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!