Back to top
Obraz
zawody w języku francuskim
Przeczytasz w
3 minut
Nauka francuskiego
Autor
SITA

Zawody po francusku

Nauka języka francuskiego przez jednych uważana jest za fascynującą, przez innych zaś za dość trudną. Jeszcze inni są zdania, że niniejsze dwa aspekty mogą iść ze sobą w parze. Nie ulega wątpliwości, że systematyczne powtarzanie już zdobytej wiedzy oraz przyswajanie nowej są niezbędne, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty – bez względu na język obcy i jego specyfikę. Oprócz najpopularniejszych języków, a więc angielskiego i niemieckiego, z którymi współcześnie kontakt mają dzieci już w szkole, a nawet przedszkolu, istnieje wiele innych, które wzbudzają zainteresowanie i wyjątkowym brzmieniem motywują do poznawania swoich tajników. Do takich zalicza się bez wątpienia język francuski – określany jako romantyczny, melodyjny i nadzwyczaj piękny. O ile najpopularniejsze zwroty, jak „dzień dobry”, „dziękuję” czy „kocham cię”, są zazwyczaj znane z filmów i piosenek, o tyle wielu zasad gramatycznych, sposobów wymowy oraz ważnych słów, jak na przykład nazwy zawodów po francusku, trzeba nauczyć się, dysponując słownikiem, rozmówkami, wpisami blogowymi lub też zapisując się na kurs. Dlaczego umiejętność nazywania profesji w języku obcym jest tak ważna? Wyjaśniamy!

Dlaczego warto umieć nazywać zawody po francusku?

Przebywając we Francji, w wielu sytuacjach możemy zostać zapytani o to, czym się w życiu zajmujemy. Zwykle przeszukujemy wtedy pospiesznie odmęty pamięci, zastanawiając się, jak jest „lekarz” po francusku (médecin) lub w jaki sposób określić inne profesje. Gdy wybierzemy się na wakacje do tego kraju, niewątpliwie odwiedzimy lokalne kawiarnie i restauracje. Co zrobić, gdy będziemy chcieli zamówić kawę lub uregulować rachunek, a nikt z obsługi nie podejdzie do naszego stolika? Zapewne przyda nam się wówczas słówko „kelner” po francusku (serveur). Co więcej, przy okazji próbowania regionalnych dań możemy chcieć pochwalić osobę, która je dla nas przygotowała. Jak to zrobić? Najlepiej zapytać o szefa kuchni, a żeby było to możliwe, musimy znać słówko „kucharz” po francusku (cuisinier). Gdy zobaczymy gwiazdę filmową na francuskiej ulicy, warto wiedzieć, jak jest aktorka po francusku (actrice). To nadal nie wszystkie powody, dla których warto umieć nazywać zawody w tym języku.

szybka nauka język francuski metodą SITA

Jak nauczyć się określać miejsca pracy po francusku?

Wiedzę zdobytą z zakresu konkretnego języka weryfikuje zazwyczaj swobodna konwersacja. To podczas niej wykorzystujemy swoje umiejętności oraz zauważamy ewentualne braki. Aby uczyć się efektywnie, warto robić to kompleksowo. Nie wystarczy zatem wiedzieć, jak nazywa się lekarz, kelner czy nauczyciel po francusku (professeur), ale również, jak prawidłowo określić miejsce, w którym wykonuje on swój zawód. Z tego względu, poznając w obcym języku na przykład słowo „piekarz” (boulanger), najlepiej sprawdzić od razu, jak powiedzieć „piekarnia” (boulangerie). Taki sposób nauki pozwala szybciej i efektywniej przyswajać nowe informacje oraz wpływa korzystnie na zdolność wykorzystywania ich w praktyce.

Zawody po francusku z wymową – sposoby zapamiętywania

Tym, co często sprawia problem osobom uczącym się francuskiego, są różnice między zapisem poszczególnych słów a ich wymową. Trudność w tym zakresie odczuwają szczególnie początkujący uczniowie. Gdy przyswoi się już bowiem pewne zasady, zdolność czytania w tym języku przychodzi intuicyjnie. A jak osiągnąć ten poziom? W tym celu najlepiej poznawać nowe wyrażenia, jak na przykład zawody po francusku, z wymową. Dla najlepszego efektu warto jednocześnie zapisywać słowo oraz w

sposób poprawny powtarzać je na głos. Z biegiem czasu ta czynność będzie stawała się coraz łatwiejsza i pozwoli opanować reguły prawidłowego wypowiadania wyrazów w tym języku.

Jak samodzielnie przyswoić nazwy zawodów po francusku?

Po co uczymy się języków? Powodów jest wiele. Potrzeba znalezienia pracy za granicą, chęć poznania nowych ludzi, wakacje w innym kraju – to zaledwie niektóre z nich. W wielu sytuacjach przydatne okazują się wyrażenia określające zawody po francusku oraz miejsca pracy po francusku. Aby czas poświęcony na naukę przyniósł satysfakcjonujące rezultaty, warto zdecydować się na metodę dobraną do indywidualnych preferencji oraz oczekiwań w zakresie poznawania języka obcego. Jedną z nich jest SITA, zmyślnie łącząca w sobie szybką i łatwą naukę oraz relaks. Warto postawić na samorozwój!

Zobacz Podobne

Przeczytasz w
3 minut
Dziś znakomita większość pracodawców zdaje sobie sprawę z kluczowej roli, jaką odgrywa zadowolenie i dobrostan pracowników. Dlatego też, aby przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych specjalistów, firmy sięgają po nowoczesne benefity pracownicze. W tym wpisie przyjrzymy się najnowszym trendom w zakresie benefitów, ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych z dobrym samopoczuciem pracowników.
Przeczytasz w
3 minut
Żonglowanie między życiem zawodowym a prywatnym to wyzwanie, które dotyka niemal każdego z nas. W dzisiejszym zabieganym świecie, dbanie o równowagę staje się kluczowym elementem dobrego samopoczucia i efektywności. Dowiedz się jak dbać o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i stać się lepszym pracownikiem.
Przeczytasz w
3 minut
Jesteśmy świadomi, że depresja to poważne zaburzenie psychiczne, które wymaga profesjonalnego leczenia i wsparcia. Co pomaga na depresję to kompleksowe podejście, które obejmuje terapię, wsparcie społeczne i zdrowy styl życia.